"מה שקורה עם המדינות הערביות, לא קרה בתולדותינו"

ראש הממשלה בנימין נתניהו באירוע הרמת כוסית במשרד החוץ לכבוד השנה החדשה: "מה שקורה בפועל עם גוש המדינות הערביות, לא קרה בתולדותינו גם כשחתמנו על הסכמים. בפועל שיתוף הפעולה בדרכים שונות ברמות שונות, עדיין לא חוצה את רף ההחצנה, אבל מה שיש מתחת לרף ההחצנה זה הרבה יותר גודל מכל תקופה אחרת בתולדות ישראל"

ראש הממשלה בנימין נתניהו השתתף באירוע הרמת כוסית במשרד החוץ לכבוד השנה החדשה שם התפאר בהישגיים המדיניים האחרונים.

רה"מ נתניהו הסביר בפתח דבריו: "אנו מקדימים את הרמת הכוסית בשל הצלחה, כיוון שאנו הולכים לבצע נסיעה היסטורית, כי מסתבר שזו פעם ראשונה שראש ממשלה ישראלי מכהן נוסע למדינות מרכז ודרום אמריקה, זה גוש ענק שעוד לא ביקרנו בו.

 

עוד אמר נתניהו, "היום אנו נמצאים במקום אחר, הברית עם ארה"ב איתנה מתמיד, עם צפון אמריקה בכלל, קשרים איתנים גם עם אירופה ומפתחים את מזרח אירופה. הפריצה הגדולה היא לכל היבשות, החזרה שלנו גם לאפריקה, מרחיבים את היקף הסיוע בטכנולוגיה וזה מביא להתעניינות עצומה ביבשת. הפריצה מתבטאת גם במאמצים גדולים באסיה, לא היה מגע אמיתי עם סין וככה משמעותי עם הודו ויפן ושלא נדבר על המדינות המוסלמיות, אזרבייג'ן וקזחסטן. זה השתנה באבחה בשנתיים האחרונות.
צפו בדברי רה"מ

שיתוף הפעולה בין מדינת ישראל למדינות ערב גדול מאי פעם >>(וידאו: עומר מירון, לע"מ. סאונד: בן פרץ, לע"מ)

‎Posted by ‎Benjamin Netanyahu – בנימין נתניהו‎ on‎ יום רביעי 6 ספטמבר 2017

יש שינוי גדול גם עם רוסיה, וזהו שינוי עצום גם מבחינת חיבור אינטרסים כלכלים תרבותיים וכמובן ולהגיע ככל הניתן לתאום ציפיות ותאום כוונות ברמה האסטרטגית ואתם מבינים כמה זה קריטי בימינו, הקשר מטופח ומחוזק על ידינו ועל ידי רוסיה עצמה.

אלה שינויים אדירים, שינוי קוטבי שבא עכשיו, ולא נשכח את אוסטרליה, שהגענו עד לשם.

לדברי רה"מ, |מה שיש פה זה שינוי עצום וזה קורה חרף העובדה, שלצערנו, הפלסטינים עדיין לא שינו את התנאים להסדר מדיני שהם בלתי קבילים על חלק גדול בציבור ובכל זאת זה קורה|.

לסיכום אמר נתניהו: "זה קורה כי אנחנו מטפחים שתי עוצמות שביחד מביאים את השלישית. מטפחים כמדיניות את העוצמה הכלכלית-טכנולוגית שמאפשרת לטפח את העוצמה הצבאית-מודיעינית של ישראל והשילוב שלהן נותן עוצמה מדינית וזו תפיסה שונה".

 

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.