מה תאכל ילד?

למסקנה, שאין להכריח את התינוק לאכול, הגיעה שני זילבר, לאחר ניסיון כואב. כדי שאתן לא תיטענה גם, היא כותבת לכן ומביאה גם עיצות וטיפים, להאכלת התינוק

ישנם מקרים בחיים שחקוקים לנו בלב לנצח, הם יעלו ויצופו בין השנים, סיפור שתספרי לעצמך ולכולם, כשתשוחחו בנושא שקשור לסיטואציה.

המקרה המיוחד שלי, קרה לפני שנים, כן, כשהבכור שלי היה בן שנה והחלטתי שהגיע הזמן שהוא יעלה במשקלו. הוא לא היה חובב דייסות, והשכנה הירושלמית שלי הבהירה לי שבלי דייסה הוא לא יעלה במשקל.

אז החלטתי שאכין לו דייסה שכולה בריאות.

פתחתי מדריך ישן לטיפול בתינוק ובילד. ושם קיבלתי הדרכה מדויקת כיצד להכין דייסה שכולה בריאות. הכנתי וטחנתי, וערבבתי בכף עץ, ובישלתי בטמפרטורה הנכונה בכדי שהוויטמינים לא יברחו לו מהדייסה.

אך אז חשבתי "שמסכן הילד, הדייסה קצת חומה מדי, קצת תפלה, למה שלא אעקוף את כל חוקי הבריאות ואוסיף מעט סוכר, אזרה מעט גרגירים שיגרמו לדייסה לקבל מעט טעם מתקתק.

וזה מה שעשיתי.

קראתי לקטן והושטתי לו את הבקבוק, שם חיכתה לו דייסה מתקתקה. הלב האימהי שלי החליט לפזר עוד מספר גרגירי סוכר, שיהיה לו מתוק בלב. הבאתי לו את הבקבוק, והוא היה רעב והתנפל עליו ברעבתנות, אלא שאז החל לבכות ולצרוח, הגשתי לו את הבקבוק, והוא התעקש להעיף אותו.

"תקשיב טוב קטנצ'יק, עמלתי על הדייסה ועוד הוספתי לך סוכר, תשתה" התחננתי, התעקשתי- הוא את הדייסה הזאת ישתה בכל מחיר.

וכך, חלפה שעה, עברו שעתיים, "הוא ילך לישון רק עם הדייסה", הייתי בטוחה בצדקת דרכי, "הוא ישבר בסוף". הוספתי להיות עקשנית, וגם הוא. לבסוף נרדם, אחרי ארבע שעות בהם לא אכל.

אבל אני, בשלי, ידעתי שאני צודקת, עד הרגע בו שטפתי כלים, היה שקט בבית, ברקע מוזיקה חסידית, תפסתי את הבקבוק שהוא זרק על הרצפה הרמתי אותו כדי לשטוף אותו. טיפות מהדייסה זלגו בתמימות של ילד קטן על גב ידי, ואני טעמתי את הדיסה.

והתחלתי לבכות.

את הבכי הזה, אי אפשר היה לעצור במשך שעות.

שמתי לו מלח במקום סוכר. בכל השעות שהתעקשתי, בעצם התעללתי בילד רעב, הציקה לי הידיעה והעקשנות המיותרת.

היום הוא בחור חסון ונולדו עוד ילדים, אבל זכר המלח מלווה אותי כל השנים, לקח אחד למדתי היטב ובדרך לא נעימה: "להקשיב לתינוק, כשהם מתעקשים הם יודעים למה"!

מתי התינוקות שלנו מתחילים לאכול?

משרד הבריאות פרסם המלצות מעודכנות בנושא תזונת תינוקות:

בין 4- ל- 6 חודשים אפשר להתחיל ולחשוף תינוקות למזונות שהם מוצקי יותר, בנוסף לחלב אם או לתחליף חלב.
אצל התינוקות מערכות הלעיסה , הבליעה והעיכול, בשלות דיין החל מגיל ארבעה חודשים, כאמור כל תינוק ובשלותו שלו.

החלטתם שהגיע הזמן? אנא, בהדרגה, בתחילה יש להציע כמויות קטנות, רק כדי להכיר לילדכם טעמים ומרקמים שונים,ושימו לב, אין הטעימות במקום ארוחה!

התינוק בן חצי שנה?

תחליף החלב או חלב האם אינו מספק עוד את כל רכיבי התזונה שדרושים לו להתפתחות, כאן המקום להעלות את כמות המזונות המוצקים.

איך מתחילים? שואלת כל אימא. והיא תשאל גם בילד השני והשלישי.

יש להתחיל בכמויות קטנות של מזונות מזינים כמו: בטטה, בננה או אגס. הציעו כל פעם סוג אחד והמתינו מספר ימים בין מאכל למאכל כדי לוודא שאין כל תגובה אלרגית.

הילד מעווה את פניו? אל תסיקי מסקנות חפוזות שהילד לא אוהב בננה, חכי , נסי שוב בעדינות. הוא מגלה עולם חדש של טעמים.

אל תכריחו את התינוק לאכול!!! כן תשימו אותו ביחד עם כל בני המשפחה שיחוש אווירת ארוחה משפחתית.
אמרנו מה לתת לתינוק.

ומה אסור לתת?

הימנעו מדבש! או מכל מאכל שעלול לגרום לסכנת חנק אצל תינוקות ופעוטות שטרם מלאו להם חמש שנים כגון: פירות וירקות קשים, סוכריות, פיצוחים, ענבים, נקניקיות.
.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.