מובילאיי ממשיכה להפתיע :תהפוך ערים ברחבי העולם ל"חכמות"

יאפשר לערים להמחיש ולנתח נתוני התראה בזמן אמת

מובילאיי, חברה בת של אינטל והמובילה העולמית בפיתוח ראייה וניתוח נתונים עבור מערכות מתקדמות לסיוע בנהיגה (ADAS), הכריזה היום על פלטפורמה שתאפשר למוצרי "אפטר-מרקט" עתידיים להציע גם יכולות מיפוי ואיסוף נתונים. שיתוף פעולה עם ממשלות וערים ברחבי העולם יתבסס על איסוף נתונים בזמן אמת מרחובות ותשתיות בערים. בנוסף, ערים יוכלו להפוך ל"מוכנות למכוניות אוטונומיות" בעזרת מיפוי נכסי תשתית עירוניים קריטיים שישמש את כלי הרכב האוטונומיים.
הצצה לשני מוצרים עתידיים העושים שימוש בפלטפורמה זו מתאפשרת בתערוכת Smart City 2017, בה מציגה מובילאיי את Mobileye 8 Connect™ ואת ה-Mobileye® Shield+™ Smart Mobility Dashboard.

מהי טכנולוגיית ה"אפטרמרקט" שמציעה מובילאיי?
בנוסף להטמעת הטכנולוגיה של מובילאיי במאות דגמי מכוניות בפס הייצור, מובילאיי מציעה מערכת הניתנת להתקנה ברכב לאחר ייצורו ועושה שימוש בחיישן מצלמה חכם אחד או יותר הממוקם בנקודות אסטרטגיות ופועל כ"עין השלישית" של הנהג. חיישני המצלמה מנטרים ברציפות את סביבת הנהיגה הדינמית ומספקים לנהג התרעות חזותיות וקוליות בזמן אמת ובכך מסייעת במניעת תאונות.

Mobileye 8 Connect™: מערכת ADAS חדשנית לערים חכמות
בתערוכת Smart City 2017 בחרה מובילאיי להציג את ה-Mobileye 8 Connect™, פלטפורמת ה-ADAS חדשה המסוגלת לאסוף נתונים המאפשרים להפוך את הערים לחכמות ובטוחות יותר. מערכות מתקדמות לסיוע בנהיגה כבשו אמנם בסערה את עולם הרכב מאחר והן מציעות סיוע במניעת התנגשויות ויעילות משופרת לציי רכב, אך Mobileye 8 Connect™ מציעה רמת קישוריות חדשה לחלוטין ויכולות איסוף נתונים המעלות את ניהול הנכסים העירוניים לרמה חדשה תוך הגנה על פרטיות המשתמשים.
מכוניות המצוידות ב-Mobileye 8 Connect™ אוספות נתונים במהלך נסיעתן נתונים שיאפשרו פעולה, כמו למשל מידע על רמזורים ותמרורים ואיתור ליקויים בתשתית, זיהוי מקומות חניה פנויים, אזורי "שטחים מתים", ועוד.
עיריית דיסלדורף כבר התחייבה להתקין את Mobileye 8 Connect™ ב-750 כלי רכב כחלק מפרויקט ניסוי דיגיטלי שהיא עורכת. מדובר בפרויקט מו"פ של אקוסיסטם של מכוניות מקושרות, הבוחן את מודל איסוף הנתונים ואת התשתית שאליה מתחברים כלי הרכב.

Mobileye Shield+™: פתרון המיועד במיוחד לאוטובוסים ולכלי רכב גדולים אחרים
מובילאיי מציגה בתערוכה בברצלונה גם את Mobileye Shield+™, מערכת סיוע למניעת התנגשויות שנבדקה בכבישים ומיועדת לאוטובוסים ולכלי רכב גדולים אחרים הפועלים בסביבות עירוניות צפופות. בנוסף לשישה מאפיינים (פיצ'רים) מצילי חיים הכלולים כסטנדרט במערכת המצלמה היחידה, Shield+™ מציע גם איתור ב"שטחים מתים" של הנהג.

כעת, הודות לשיתוף פעולה עם Esri – מובילת השוק העולמית בתוכנות למערכות מידע גיאוגרפי (GIS) – ה-Mobileye Smart Mobility Dashboard יאפשר לערים להמחיש ולנתח נתוני התראה בזמן אמת מהמערכות של Shield+ ובכך יאפשר לשפר את הבטיחות של כל משתמשי הכביש בסביבות עירוניות.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.