"מודאגים מהספק בגיורה של איוונקה"

.בכירים בצוות המעבר של נשיא ארצות הברית הנבחר דונלד טראמפ פנו לאחרונה לישראל והביעו דאגה מהספק המוטל בגיור שעברה בתו של טראמפ, איוונקה – כך פרסם אתמול (רביעי) השבועון היהודי-אמריקני Jewish Week. { מקרובי טראמפ}

.בכירים בצוות המעבר של נשיא ארצות הברית הנבחר דונלד טראמפ פנו לאחרונה לישראל והביעו דאגה מהספק המוטל בגיור שעברה בתו של טראמפ, איוונקה – כך פרסם אתמול (רביעי) השבועון היהודי-אמריקני Jewish Week.

 

באתר וואלה פורסם כי החלטת בית הדין הרבני הגדול, שלפיה לא יוכרו הגיורים שערך הרב יחזקאל לוקשטיין, מהרבנים האורתודוקסים הבולטים בארצות הברית, שסייע לבתו של איל הנדל"ן בהליך מעוררת דאגה.

 

"בכירים בצוות היו מודאגים סביב שאלת הלגיטימיות של הגיור של איוונקה טראמפ, ואף העלו את הנושא בשיחות עם ישראל", אמר לעיתון גורם בעל קשרים לצוות המעבר. הדברים מתפרסמים שבוע אחרי שהרבנות הראשית לישראל פרסמה הודעה, לפיה היא תגבש קריטריונים שמטרתם לאפשר הכרה בגיורים של רבנים בחו"ל, כך שלא יהיה צורך בבדיקה פרטנית של כל אדם שהתגייר.

הודעת הרבנות התייחסה באופן פרטני לגיור של איוונקה טראמפ: "לפי המתווה החדש המוצע, יוכשר גיורה ללא צורך בבדיקות נוספות", נכתב. הגורם שהתראיין לעיתון התייחס להחלטת הרבנות ואמר כי "אישור הרבנות הראשית נראה כמעשה לטובת קשרים אישיים טובים יותר בין משפחת טראמפ לישראל, וזהו צעד שמקודם בברכה".

הרבנים הראשיים דוד לאו ויצחק יוסף שבו וחזרו  על כך שחרף ההחלטה של הרבנות, הגיור של איוונקה כשר, והיא יהודייה לכל דבר ועניין.

בסוף השבוע האחרון אמר הרב יוסף בכנס של איחוד הרבנים הספרדי העולמי כי "הגיור שלה כן היה בסדר והיא שומרת שבת, היא לא עונה לטלפונים, לא כותבת דברים בשבת, היא שומרת שבת וכשרות, היא לא חרדית ממאה שערים, כן? ברוך השם אישרו את הגיור הזה". גורם ברבנות מסר כי לא הגיעה אליו פנייה בנושא גיורה של טראמפ.

אתמול קיימה מועצת הרבנות הראשית לישראל וחברי בית הדין הרבני הגדול, יחד עם שני הרבנים הראשיים לישראל, ישיבה שעסקה בגיבוש קריטריונים לשם ההכרה בגיורים של רבנים בחו"ל. בסוף הפגישה הוחלט על הקמת צוות מצומצם שיעסוק בסוגיה.

 

הרב ד"ר שאול פרבר, יו"ר ארגון "עתים" שחשף את אי-ההכרה בגיוריו של הרב לוקשטיין, הגיב לוואלה על הידיעה"מדובר בהחלטה מדאיגה מאוד לאור זהות חברי הוועדה שהולכת לקבוע את הקריטריונים. אחד החברים בוועדה הוא דיין בית הדין הגדול שהיה שותף להרכב שפסל גיור של הרב יחזקאל לוקשטיין, מהרבנים האורתודוקסיים המשפיעים והוותיקים ביותר בארצות-הברית".

 

פרבר הוסיף כי מסמך העקרונות שחשף הרב הראשי דוד לאו, שלפיו גיורים של רבנים כמו הרב לוקשטיין לא יאושרו, מעורר אף הוא דאגה. "הרבנים הראשיים רצו לתקן ונמצאו מקלקלים", אמר פרבר, שארגונו אף עתר בעבר לבית המשפט במטרה לחייב את הרבנות הראשית לבנות קריטריונים להכרה ברבנים הפועלים בחו"ל.
יש לציין כי לראשונה פורסמו תמונות כיצד בימים אלו ‏מכשירים אגף במטבח של הבית הלבן עקב רצונו של הנשיא טראמפ לארח את ביתו היהודייה השומרת מצוות בחגים ושבתות.

בשיעור השבועי תקף הרב אמנון יצחק, את הראשון לציון, במילים בוטות על כך שהכשיר את גיורה של איוונקה, "הראשל"צ מחליט שאיוונקה בתו של טראמפ היא כשרה?, הוא על הכל סומך, ה' ירחם, ליצנות ממש", תקף הרב יצחק וסיפר כי "הרב שרמן אמר שמי שגייר אותה הוא אפיקורוס וכו', והוא מתנגד למועצת הרבנות עם כל השטויות שהראשל"צ אומר", והמשיך: "הראשל"צ מתיר מיד את הנושא, ואז הוא יקבל הזמנה מטראמפ ויהיה מבסוט, וירוץ אליו לארה"ב עם הגלימה"

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.