מודה ועוזב: הנוכל החזיר את הכסף למשפחת הנפטר

לאחר שעות של אי וודאות, הכסף שנלקח בעורמה הוחזר למשפחת המנוח. גורם המעורב בפרשה: "הכסף הושב לאחר לחץ פיזי מתון שעשו אנשי החברא קדישא על הנוכל"

לאחר שעות של אי וודאות,  הכסף שנלקח בעורמה ממשפחת הנפטר – הוחזר למשפחת המנוח, וזאת לאחר לחץ פיזי מתון שעשו אנשי החברא קדישא על הנוכל.

"החברה קדישא לא מעורבים פה,הנוכל השתמש בשם שלהם", מספר ל'אקטואליק' שלומי הלר כתב ידיעות ירושלים שפרסם על הפרשה, "החברא קדישא הפעילו לחץ על הנוכל והוא נאלץ בסוף להחזיר למשפחה את הכסף". בווטסאפ הסתובב סרטון בו נראה הנוכל כשהוא מקבל את הכסף. לאחר שהנוכל הבין כי המשטרה תשים את ידו לאור זיהוי תמונתו.

הבוקר, פרסמנו על אדם בעל חזות דתית עקץ אמש 15 אלף שקל ממשפחה ששכלה את בנה, בן 30, שנפטר מסיבוך לאחר שעבר ניתוח, ונעלם, כך פורסם הבוקר באתר 'ישראל היום'. רק לאחר שהמתינו לאנשי החברא קדישא ואלו לא הגיעו התגלה כי נעקצו ברגע הכי קשה בחיים.

כאן צריך לציין כי כמובן שעות לאחר אסון כמו פטירת בן משפחה הן שעות מבלבלות, לא ברור לאן להתקשר, איך קוברים, איפה קוברים, מי מטפל בכל הנושא הזה, וכאן הגיע "מלאך" שהכריז כי יעשה הכל עבורם – ונעלם.

מדובר על מקרה של צעיר בן 30 שעבר ניתוח ונפטר במהלך החג כתוצאה מהסיבוכים מהניתוח. אדם שאותו לא הכירו ניגש אליהם בעת שהמתינו בבית החולים הדסה עין כרם בירושלים, והציע להם לטפל בכל ענייני הקבורה תמורת סכום הכסף הגדול. אלו שילמו את הסכום במזומן וההלוויה נקבעה אמש לשעה 22:30 בבית העלמין הר המנוחות בבירה.

בני המשפחה המתינו לרכב החברא קדישא שאמור היה להגיע עם גופת הנפטר, אולם לאחר כחצי שעה, כשבושש כלי הרכב להגיע, הם התקשרו לבית החולים ושם גילו כי הגופה ממתינה בחדר המתים ואיש לא טיפל בנושא. הם התקשרו לאדם שאליו שילמו, אולם המספר לא היה זמין. כאן הבינו כי נפלו קרבן לעקיצה.

רק לפנות בוקר נטמן הצעיר שנפטר, זאת לאחר שאנשי החברא קדישא בירושלים התארגנו וגייסו כסף להלוויה.

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

  1. סיפור מפוברק

    יחצנות לחברה קדישה?

    משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
    הגב