מודה ועוזב • הרב בני לאו: "אין מקום להשוואה שעשיתי ואני מתנצל על כך"

ההשוואה וההתנצלות: לאחר שהשווה בבוקר בין מרן הגר"ע יוסף זצ"ל לשחקן עודד קוטלר, מפרסם הרב בני לאו התנצלות ארוכה בדף הפייסבוק שלו: "מי שמכיר אותי יודע את הקירבה הגדולה שהייתה לי לרב עובדיה ולביתו, מעולם לא ניסיתי להגן על ההתבטאויות שלו – אבל אין מקום להשוואה שעשיתי"

ההשוואה וההתנצלות: לאחר הסערה שחולל הבוקר, מתנצל הבוקר הרב בני לאו על ההשוואה שעשה בין מרן הגר"ע זצ"ל לשחקן עודד קוטלר.

בפוסט שפירסם לפני זמן קצר בדף הפייסבוק שלו הוא כותב: "הרבה תגובות על ההשוואה בין הרב עובדיה ז"ל לבין "נאום הבהמות", המחייבות אותי להתנצל ולהבהיר".

בהמשך כותב הרב לאו: "מי שמכיר אותי יודע את הקירבה הגדולה שהייתה לי לרב עובדיה ולביתו. הספר שכתבתי על הרב "ממרן עד מרן" נחשב למסמך שמעמיד את הרב עובדיה בקיר המזרח של גדולי ישראל בכל הדורות. עם זאת, מעולם לא ניסיתי להגן על ההתבטאויות של הרב. הן היו קשורות תמיד (!) לכעס שגאה בו על ניסיונות של אנשים לחבל בלומדי תורה ובעולם התורה".

"אבל (וכאן ההבדל הגדול מעודד קוטלר): מעולם הדברים הללו לא נאמרו מן הכתב. חזרתי להתבונן בנאום של קוטלר וכאבתי לראות שהוא קרא את הדברים מן הכתב. מה שאומר שהגידוף והעלבון באו לא מאיזו התפרצות של רגש גואה אלא תוכננו בקפידה…לכן אין מקום להשוואה שעשיתי ואני מתנצל על כך", מוסיף הרב לאו.

כזכור, הבוקר פירסם הרב לאו בדף הפייסבוק שלו את הפוסט הבעייתי הבא: "אתמול בלילה שמעתי את עודד קוטלר מתפתל בהסבר על "נאום הבהמות" שלו. התבוננתי בעצב באיש הזה שמעוטר בכל כך הרבה תהילה בימאית וניסיתי להבין. זה כבר ירדוף אותו לפרק חייו הבא. עם או בלי "להבדיל" מחשבתי נדדה אל מעידות הלשון של הרב עובדיה יוסף ז"ל. כל כך הרבה כתב ביופי ובכל זאת זוכרים לו את הקללות והנאצות שנפלטו מפיו בדרשות העממיות.

כשאתה עודד קוטלר שמשחק את התפקיד הראשי ב"גבירתי הנאווה" המילים שלך נשמעות כמו שירה. כשאתה מדבר באופן ספונטני בקרב חברים שלך יוצאות ממך מילים אחרות, החבויות בתהום הנפש על גווניה השונים. כך גם היה סיפור השפה של הרב עובדיה. הספרות שלו היא שירה. דברי התורה פיוט. אך כשדיבר "מחוץ לטכסט" פרצו ממנו מילים שהיו חבויות בעומקים של נפש, גם היא על גווניה השונים

אנשי תרבות ורוח קרוצים מגוף ונפש כשאר האדם. חכמינו שהכירו בגבולות האדם הציעו לנו להיות גיבורים על עצמנו ולכבוש את תהומות הנפש כדי שלא נזהם את הסביבה".

כאמור, הדברים עוררו זעם רב ומחאה גדולה שבעקבותיה מצא הרב לנכון להתנצל.

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.