מודיעין עילית נגד מתתיהו: "דורסים את השולחן ערוך ברגל גסה"

עיר ללא תחנת דלק: עורך הדין נתן רוזנבלט, תושב מודיעין עילית שיגר מכתב התראה לתושבי מתתיהו בדרישת לפתיחת הציר בין מתתיהו לקריית ספר. "מעשה זה בלתי חוקי"

עורך הדין נתן רוזנבלט, תושב מודיעין עילית ואחד העסקנים המפורסמים בעיר שבעבר הריץ רשימה למעצת העיר שיגר מכתב התראה לתושבי מתתיהו בדרישת לפתיחת הציר בין מתתיהו לקריית ספר. הציר נסגר על ידי הנהלת היישוב וזאת לאחר שהמנהל האזרחי פתח את הכביש בכיכר חשמונאים.

רוזנבלט שיגר מכתב לכבוד מזכירות היישוב מתתיהו בו ביקש מהם לפתוח את הכביש עבור תושבי מודיעין עילית. וכך כותב במכתבו: "מזה שנים סובלים תושבי העיר מודיעיμ עילית, ובתוכם הח"מ, מפקקי תנועה וקשיים נוספים הנובעים רובם ככולם מחסימת הדרך העוברת בסמוך ליישובכם.

 

המכתב

הגדלתם עשות השבוע, לאחר חסימת המעבר לאיזור התעשייה. מה שמחייב כל תושב בעיר לנסוע קילומטרים ארוכים על מנת להגיע לתחנת הדלק היחידה ולאיזור התעשייה היחיד באיזור. והותרת שער חשמלי, המאפשר לבני היישוב שלכם את קיצור הדרך בעוד אחרים נמקים בפקקים. "מעשה זה הינו בלתי חוקי בעליל", מתריע רוזנבלט, ומוסיף: "שלא לדבר על כך שהיא דורסת את השולחן ערוך ברגל גסה. הנכם נדרשים מיידית לפתוח את הדרך שוב בתוך יממה מקבלת מכתב זה"..

"לחילופין", כותב רוזנבלט, אם אתם סבורים שהצדק עימכם ועל מנת למנוע חילול השם נורא, כאשר יישוב חרדי איננו מוכן להידיין בפני די תורה. אני מבקש שתיידעו בפני איזה בית דיμ אתם מעוניינים ללכת. אחרת אפנה ישירות לערכאות כפי הדין".

רוזנבלט – דורש לפתוח את הכביש

כזכור, המנהל האזרחי החליט בשבוע שעבר (שני)לפתוח את הכביש בצומת חשמונאים לאיזור התעשייה. כתוצאה מכך החליטו בועד היישוב מתתיהו לסגור את השער בין קריית ספר ליישוב וזאת בכדי למנוע את כניסתם של תושבי קריית ספר שבאים בהמוניהם לתדלק באיזור התעשייה. המשמעות של ההחלטה הינה פגיעה בתחנת הדלק שמשמש את רוב תושבי העיר שיעדיפו מצדם לתדלק את רכביהם בתחנות הדלק באיזור שילת – מודיעין ולא להיכנס שוב דרך הצומת למתתיהו – פעולה שכרוכה בבזבוז זמן יקר עבור תושבי העיר.

בהודעה של ועד היישוב במתתיהו נכתב כך: "שלום לכולם לידיעתכם באופן מפתיע וללא תאום המנהל החליט לפתוח את הכביש מצומת חשמונאים לאזור התעשיה. המעבר דרך הישוב מתתיהו לאיזור התעשיה נסגר באופן קבוע, השינוי בוצע בהתאם לסיכום ואישור ראש המועצה מטה בנימין.
מקווה שהשינוי יביא להגעת לקוחות נוספים מהסביבה. אנא הודיעו לכל הספקים והלקוחות על ההגעה אליכם דרך צומת חשמונאים. בברכה וועד הישוב מתתיהו".

תושב ישראלי ביישוב שברובו מתגוררים תושבי חוץ מסביר ל'אקטואליק' כי לרוב התושבים אין השפעה על ההחלטה. "זו החלטה של הנהלת המושב. אנחנו לא חברים במושב השיתופי, ואין לנו (הישראלים החדשים) שום דעה או יכולת השפעה בעניין. לדבריו, "בעוד חודשיים בחירות גם במתתיהו לועד המקומי, נראה מי יבחר, ומה יוחלט".

עם זאת, אותו תושב סבור כי פתיחת הצומת תגרום לסבל רב עבור תושבי חשמונאים שיצטרכו לסבול מפקקים רבים בשל כך שתושבים רבים יעדיפו לקצר את הדרך הביתה דרך הצומת. יש לציין כי גם תושבי מתתיהו יסבלו מכך שלא יוכלו לעבור דרך השער לקריית ספר.

מנגד, בקבוצת הווטסאפ של מודיעין עילית סבורים התושבים כי חסימת הכניסה למתתיהו תסב מכה קשה לתחנת הדלק ולמוסכים הממוקמים באיזור התעשייה. "העסקים שם יפסידו לקוחות" כתב אחד הגולשים והוסיף: "ואז… יתנגדו… ואז יפתחו.. והשער מול חשמונאים ישאר פתוח.. כי זה החלטה של המנהל…ותיהיה עוד יציאה וכניסה למודיעין עילית".

"אז בשביל לתדלק צריך לצאת מהעיר ולהכנס שוב למתתיהו? חלם במיטבה". ציין גולש נוסף והוסיף בציניות: "אין על המרובעות של האמריקאים"…

 

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.