מודיעין עילית: שנה"ל בסמינרים לא תפתח – הסיבה: ההורים לא מוכנים לקבל תלמידות מודרניות – חשיפה

משבר הסמינרים במודיעין עילית: ערב פתיחת שנת הלימודים במודיעין עילית תחל ברגל שמאל. הורי התלמידות במודיעין עילית החליטו להשבית את הלימודים מחשש לקבלתן של מאות בנות שמוגדרות בלקסיקון של 'קריית ספר' כמודרניות.

לאחר סינון קפדני  ומיון שנערך על ידי מנהלי הסמינרים הגיעו למחלקת החינוך בעיריית מודיעין עילית מעל מאה פניות מבנות שלא התקבלו לסמינרים, הסיבה: הבנות – או הורי התלמידות משתמשות במכשירים שנאסרו על ידי גדולי ישראל  .

 בתחילה, הודיע רבה של מודיעין עילית המרא דאתרא הגר"מ קסלר כי עד שלא יתקבלו התלמידות לא תפתח שנת הלימודים, הגר"מ סבר כי  יש לסדר לכל בת ובת מקום לימודים. גם ראש העיר יעקב גוטרמן לחץ על מנהלי הסמינרים לשבץ את אותן בנות, בשל בעיות תקציביות שעלולות לצוץ מול משרד החינוך במידה ואכן אותן תלמידות ישארו מחוץ לכותלי הסמינרים.

    אולם, כאן הגיעו הורי התלמידות השמרניים, ועלו לבתיהם של מנהלי הסמינרים בעיר והודיעו להם כי הם לא יסכימו לפתוח את שנת הלימודים במידה ואכן  התלמידות המודרניות יכנסו לסמינר.

אחד העסקנים סיפר ל'קוקר' כי  יש מלחמה מצד ההורים שלא רוצים שהתלמידות המודרניות שבית שלהם יש מכשירים שאינם הולמים ילמדו לצד בנותינו" . כעת העסקנים בעיר יושבים על המדוכה ומנסים לפתור את אחת הבעיות הגדולות שידעה העיר מודיעין עילית.

יודגש, כי בעיית הבעיות, בנוגע לעתידה של העיר מודיעין עילית, לאור שליטתם של הפלגים השמרניים שמכתבים את אורח החיים וקבלת התלמידות בסמינרים, "מה יעשו בעתיד אלפי תלמידות שהעיר שבה ישנם עשרות אלפי ילדים תלך ותתפתח". אומר לנו אחד הנציגים במחלקת החינוך בעיריית מודיעין עילית.

"מדובר בעוול", מציין בפנינו הורה,  "בת שלא מחזיקה אייפון, נענשת בגלל שאביה משתמש באינטרנט מסונן, מדובר בחרפה, העסקנים שנוגעים בדבר יתנו על כך את הדין. מאות תלמידות עלולות להשאב  לעבר פי התהום"..

העברנו את השאלות הנוקבות למשרד החינוך, ושם השיבו לנו כי מדובר במקרה חמור, ואם אכן הדברים נכונים משרד החינוך יכנס לעובי הקורה ויטפל בחומרה בכל מקרה שכזה.

בנוסף, סמינר 'בנות עילית' נאלץ לסגור את שעריו מחוסר רצון להילחם על זכותו להתקיים. וע"כ הודיעו בחודש אדר לכל הגורמים הרלוונטים.

2 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. 80 אחוז מתושבי מודיעין עילית הם מודרנייים
  ..

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב
 2. 'העברנו את הפרטים למשרד החינוך'. איזה כיף, וואלה איזה אקשן!!!!!
  [העיקר באלאגן בענייני ציפור הנפש של הדוסים הנבערים האלו מימי הרב שך והרב אליישיב החרדים החשוכים. הידד לנו, רקדני 'מה יפית' אוטנטיים, מתגעגעיי הייבסקציה והקאפואים,ממשיכי טומי האהוב!!!.

  קולומבוס |
  הגב