מוזיאון המדע והגן הבוטני בירושלים- אסור לפספס!

אם "אין כמו יפו בלילות" אז 'אין כמו ירושלים בערבים' ובאמת שבזמן שבכמעט כל עיר אחרת מזג האויר לא מאפשר טיול בחוץ, ירושלים מזמינה בנעימותה.

אחרי שנת הצהריים קמנו ויצאנו בגבורה מהמזגן לבלות קצת עם הילדים בגן הבוטני שבירושלים. במהלך חודשי יולי אוגוסט יורדת אוירת קסם על המקום שהופך למשהו מופלא באמת עם צלילים, משחקים וסיפורים. משפחות המטיילות מוזמנות ללכת ב"שביל התגליות" מסלול מתפתל המשתרע לאורך מאות מטרים, טומן בחובו פינות חמד מפתיעות ויפות עם דמויות צבעוניות. בצורה זו יכולה כל משפחה לטייל בקצב שלה, ומתאפשר לכל אחד להחליט באיזה מקום ברצונו להתעכב ולהתקדם בקצב הרצוי לו. המסלול מנווט בעזרת כתב חידה ומפה שניתן על ידי מספר הסיפורים בתחילת הדרך ואלה מכוונים את צעדיו לחפש זהב ולטייל.

מחירים: 45 ₪ לאדם. מנויי הגן הבוטני ומחזיקי כרטיס תושב ירושלים בתוקף: 35 ₪ כרטיס משפחתי: 190 ₪ (זוג+3 ילדים) כרטיס משפחתי לתושבי ירושלים או מנויי הגן הבוטני 150 ₪ (זוג+3 ילדים) כל ילד נוסף מהמשפחה בתוספת של 30 ₪ .http://www.botanic.co.il/

לילה מהאגדות 22 צילום ניר ווילד 2

 

כאשר מתכננים פעילות למשך כל היום, כדאי למצוא מקום סגור וממוזג ואם אפשר- גם כזה בעל ערך לימודי מוסף. אמרתם "לימודי"- אמרתם מוזיאון המדע, והקיץ שם עומד בסימן תערוכת "שדות המחר". בתערוכה יוכלו הילדים להכיר את השלב שלפני הסופרמרקט ולזכור שאוכל בעצם גדל בשדה;

מתי בפעם האחרונה ילדכם ראה דבורה מכינה דבש? האם הם יודעים מה משותף לעגבנייה, חציל ותפוח אדמה? ואיזה פרי מרכיב את הקטשופ?

היה מאוד מעניין לראות את תגובת הילדים כששמעו שאוכלוסיית העולם גדלה מדי שנה ב2% וצפויה למנות בשנת 2050 כ-9 מיליארד איש. הם שאלו כיצד ניתן להאכיל כזו כמות בלתי נתפסת של בני אדם? ומיד דאגו אם מקורות המזון הנמצאים ברשותינו מספקים. בתערוכה נלמד שפיתוחים מעולם החקלאות יעזרו להתמודדות עם האתגר הגלובלי זה.

הילדים שלי נהנו במיוחד מההדגמה המדעית 'הדגמה בפיתה', מהסיור בחממה ומסדנת היצירה "שתיל פתיל" שאצלנו בבית כבר הניב עציץ לתפארת.

מחירים: ילדים עד גיל 5 – חינם, ילד/מבוגר 60 ₪ , כרטיס משפחתי (הורים/סבים וכל ילדיהם/נכדיהם) 220 ₪ הנחות: מחזיקי כרטיס תושב 'ירושלמי', חיילים, כוחות הביטחון, נכים, גמלאים, מועדוני לקוחות. www.event.mada.org.il


שדות המחר במוזיאון המדע בירושלים צילום אבי חיון 2

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.