מוזס במליאה: אם ארה"ב היא ידידת אמת, שתשחרר את פולארד

 בכינוס פגרה מיוחד, שהתקיים לבקשת כ- 50 חברי כנסת מסיעות האופוזיציה, נדונו הכשלון במו"מ עם הפלשתינים ואי שחרורו של יונתן פולארד מן הכלא. יו"ר הסיעה, ח"כ מנחם אליעזר מוזס תקף את קשירת שחרורו של פולארד בשחרור מחבלים ואמר כי בנושא המו"מ מתנהלת מדינת ישראל בעיוורון מוחלט. "המו"מ המתנהל כעת עם הפלסטינאים, הוא לא יותר ממשחק ב"נדמה לי". הפלשתינאים מצהירים מעל כל במה, שלא יסתפקו בפחות ממדינה פלסטינאית בקווי 67 שבירתה מזרח ירושלים. ישראל יודעת שלא תוכל להתקיים בקווים אלו, וכי העברת השטחים במלואם לרשות הפלסטינאית, יביאו למדינת חמסטאן ביו"ש. ואף על פי כן ממשיכים הנציגים להיפגש ולדון. ולא רק זאת, אלא ישראל שילמה במזומן על קיום המו"מ, בשחרור מאות מרצחים שפלים, בשלוש פעימות".

"איפה הלב היהודי? איך אפשר לראות בצהלת הפלשתינאים עם שחרור האסירים בפעימות הקודמות, מול הכאב, היגון והצער של המשפחות השכולות? ואיפה הראש היהודי? איך הממשלה עיוורת לכך שהפלסטינאים אינם חפצים כלל להגיע להסכם שלום? הם מהתלים בישראל ובעולם כולו, אבל זה לא הפריע לממשלה לשחרר כל כך הרבה אסירים עם דם על הידיים, על מנת לקבל כלום ושוב כלום. וכמאמר: "קח את הכלום והחזק בו חזק".

 באשר ליונתן פולארד אמר הרב מוזס כי מצופה מידידת אמת כמו ארה"ב, לשחררו מן הכלא בלי קשר למו"מ. "בעוד שבוע ייסב עם ישראל לליל הסדר. כל אחד יחגוג את הסדר בביתו ועם משפחתו, למעט אזרח ישראלי אחד, שיבלה לכאורה את ליל הסדר הזה, כמו ב- 29 השנים האחרונות, בין חומות הכלא. כבר כמעט 30 שנים שיונתן פולארד נמק בכלא. בשנים האלו, נפטרו אביו ואמו ולא אישרו לו גם את הדבר ההומאני ביותר, להשתתף בהלוויית ההורים ולאפשר לומר עליהם קדיש, לשבת "שבעה" ולנהוג בהם דיני אבילות. כיום הוא כבר מתקרב לגיל 60 מחצית מימיו הוא אסיר. גופנית הוא סובל ממחלות רבות ובשנתיים האחרונות בלבד, הוא אושפז 5 פעמים בטיפול נמרץ. כמה אפשר להתעלל באדם חי? איפה כל ארגוני זכויות האדם למיניהם?"

הרב מוזס סיים "אם ארה"ב היא באמת ידידתנו, שלא תקשור את שחרורו של פולארד בשחרור של מאות מחבלים בפעימה הרביעית. לאחר 30 שנה בכלא, שתשחרר אותו בלי תנאים. ושאת חג הפסח תשע"ד יוכל לחגוג כבר בעז"ה בביתו".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.