מוזס מסרב להתרגש מההצהרות של נתניהו

בעוד עמיתיו מגיבים בזעם להתבטאויות הפרו-רפורמיות של רה"מ, ח"כ אליעזר מוזס מסרב לראות בהם איום {"הוא לא מתכוון ברצינות"}

ההתבטאות הפרו-רפורמית של נתניהו ממשיכה לחולל סערה: לאחר הגינויים החריפים וההבהרות שדרשו הח"כים החרדים אמש, מגיע היום תורו של ח"כ אליעזר מוזס להתייחס לנושא.

בראיון ל'קול ברמה' גינה מוזס את הדברים אולם סירב לראות בהם איום ממשי.

"הדברים שלו חמורים ביותר, אבל זו סה"כ אמירה והוא לא מתכוון ברצינות", אמר מוזס והוסיף: "אצל נתניהו לוקח הרבה זמן עד שהוא עובר מדיבורים למעשים".

כזכור, אמש דיווחנו כי ראש הממשלה בנימין נתניהו נשא הערב דברים בפני הפדרציות היהודיות בארה"ב והתחייב כי מדינת ישראל תפעל לחיזוק הקהילות מזרמים שאינם אורתודוקסים. "בפעם הראשונה ממשלת ישראל יחד עם הסוכנות היהודית ישקיעו ויחזקו את הקהילות הרפורמיות והקונסרבטיביות בתוך מדינת ישראל", הבטיח רה"מ בהכרזה תקדימית.

הוא הוסיף כי "כל יהודי צריך להרגיש שהכותל שייך לו וכל יהודי צריך להרגיש רצוי בישראל", אמר נתניהו. הוא הוסיף כי "בפעם הראשונה ממשלת ישראל יחד עם הסוכנות היהודית ישקיעו ויחזקו את הקהילות הרפורמיות והקונסרבטיביות בתוך מדינת ישראל".

שר הבריאות ח"כ יעקב ליצמן הבהיר כי הבטחותיו של נתניהו נוגדות באופן מובהק את ההסכם הקואליציוני.

"דברי ראש הממשלה בעד הרפורמים פוגעים בנו ונוגדים במפורש את ההסכם הקואליציוני שנחתם איתנו", אמר שר הבריאות.
דברי ליצמן, הרפורמים קורעים את העם היהודי ומפלגת יהדות התורה תעשה הכל כדי שהתחייבות נתניהו לא תראה אור. "לאורך הדורות ידענו כי הרפורמים והקונסרבטיבים קורעים את העם היהודי ואסור לתת להם יד לפגיעה בתורת ישראל. חבל שראש הממשלה נתן להם ביטוי ונעשה הכל שהתחייבותו זו לא תקויים", אמר.

גם יו"ר וועדת הכספים ח"כ משה גפני הגיב בחריפות ואמר כי מדובר באמירה חמורה ומיד עם חזרתו של ראש הממשלה הוא ידרוש הבהרות.

"הרפורמים תוקעים סכין בתורת ישראל.מה שנתניהו אמר חמור מאד. נדרוש הבהרות כשישוב לארץ".

יו"ר סיעת ש"ס בכנסת ח"כ בן יואב בן צור אמר בתגובה כי "עמדת היהדות הנאמנה בנוגע לתנועה הרפורמית ידועה והיא מתנגדת לדרכה מכל וכל. עמדה זו לא תשנה״.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.