מוזס: "המועצת תורה לח"כים לפרוש מהממשלה"

הולכים לבחירות? יו"ר סיעת יהדות התורה ח"כ מנחם אליעזר מוזס, חשף בראיון לגלסנר ב'קול ברמה' כי מועצת גדולי התורה של אגודת ישראל תחליט על פרישה באם חוק הגיוס יעבור

הולכים לבחירות? יו"ר יהדות התורה ח"כ מנחם אליעזר מוזס, חשף בראיון לגלסנר ב'קול ברמה' כי מועצת גדולי התורה של אגודת ישראל תחליט על פרישה באם חוק הגיוס יעבור.

"אם חוק הגיוס יעבור כמו שהוא, זה נורא ואיום", אמר מוזס, ותהה בפני גלסנר, "שניתן יד ליעדים ומכסות? שעולם הישיבות יהפוך לתחנת אספקה של כוח אדם לצה"ל".

לסיכום העריך מוזס:"אני מאמין שמועצת גדולי התורה שתתכנס ביום רביעי הקרוב תחליט על פרישה מהממשלה באם חוק הגיוס יעבור".

 

מועצת גדולי התורה של אגודת ישראל תתכנס ביום רביעי הקרוב כדי לדון זאת הפעם השלישית בחוק הגיוס. ההחלטה מגיעה על רקע בקשת היועמ"ש שלא לדחות את חוק הגיוס.

במאמר המערכת של המודיע הבוקר כבר נשלח רמז ברור על ההחלטה הצפויה, במאמר נכתב כי "המועצת תצטרך להחליט אם בגלל שבין כך הממשלה תיפול. לא כדאי לשחק לידי לפיד ולהפיל אותה על חוק הגיוס.

אמש יצאה הודעה מטעם סיעות הקואליציה בנוגע לבקשת הדחייה המחודשת מבג"צ בעניין חוק הגיוס, זאת לאחר בקשתו של סגן השר ליצמן – בטענה שהמועצת החסידית הורתה בפעם הקודמת לפרוש באם יעבור החוק, ולכן, ביקש ליצמן, צריך עוד זמן לבדוק איתם שוב, בתקווה שלא יורו על פרישה.

אלא שב'אגודת ישראל', כך מסתבר, ישנם שחולקים על ליצמן בנוגע לבקשת הדחייה. בכיר במפלגה, כך נודע ל'אקטואליק', הטיח אמש בפניו כי בקשתו לדחייה בישיבת ראשי הקואליציה הייתה מיותרת, שכן לדעתו היה צריך לסיים עם הסחבת בעניין חוק הגיוס, ולא להתחיל שוב עם ביזיון "מסע הדחייה של החוק", כלשונו.

"זה לא נכון לבקש ארכה נוספת מבג"צ. צריך לסיים את הסאגה הזו במהרה. ככל שהזמן עובר זה לרעתנו. לבקש שוב דחייה, גורם להתעסקות מיותרת עם החוק וביזיון ללומדי התורה. צריך לגשת לגדולי ישראל ולקבל החלטה. אם יורו לפרוש נפרוש, אם לא – זה מצוין ויהיה סוף לסאגה הזו", אומר אותו בכיר הבוקר ל'אקטואליק'.

בתוך כך, גורם בש"ס סיפר ל'אקטואליק' כי במפלגתם ובמפלגת 'דגל התורה' לא אהבו, בלשון המעטה, את קבלת ההחלטה של ליצמן מבלי להתייעץ איתם, אך בכל זאת דרעי וגפני רואים לנכון לתת לליצמן להתמודד לבדו עם המשבר הזה.

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

  1. מדובר כאן בחוק איום ונורא מדובר על 54,000

    54,000 חרדים שיהפכו מחרדים לבעלי דעות ציוניות כפרניות, מדובר על ניתוץ חומת ההתבדלות בין יראי ה' לפורקי העול והפיכתם לגוש ציוני אחד.

    ישראל |
    הגב