מוזס: "זייפניות! עזבו את הכותל"

יו"ר סיעת 'יהדות התורה' ח"כ מנחם אליעזר מוזס בנאום סוער במליאת הכנסת "זיפני היהדות, נשות הכותל, הרפו מהמקום הקדוש הזה!" {נאום סוער}

יו"ר סיעת 'יהדות התורה' ח"כ מנחם אליעזר מוזס בנאום סוער במליאת הכנסת "זיפני היהדות, נשות הכותל, הרפו מהמקום הקדוש הזה!"

בנאום חריף וסוער, שלווה בהפרעות רבות וקריאות ביניים קולניות של חברות כנסת, תקף ח"כ מנחם אליעזר מוזס את נשות הכותל ואת כוונתן להגיע בעצם ימי חג הפסח לקיים טקס הזוי ברחבת הכותל.

ח"כ מוזס דרש כי הן תרפנה מן הכותל ותפסקנה עם הצרמוניות ההזויות שלהן. "אנו קרבים לחג הפסח. זהו זמן חירותנו הבא עלינו לטובה, בו מתכנסות משפחות משפחות בצוותא לשולחן הסדר. הסדר נקרא כך משום שכל עם ישראל עורך על משפחותיו את הסדר ובאותו הזמן.

הרי לא יעלה על הדעת שמישהו יחליט לערוך את הסדר לילה קודם או אחר כך. אך מה רב הצער כאשר קבוצה הזויה, הקוראת לעצמה נשות (מחללות) הכותל, החליטה לקיים בצרמוניה הזויה, "טקס ברכת כוהנות" דווקא בחול המועד פסח, כשאלפי יהודים עולים לשפוך ליבם ולהתפלל ותחזינה עיננו. מה הקשר שלכם למקום זה, מה קורה לכם? בזמן הזה כשעם ישראל מגיע לבכות את אורך הגלות. אתם באות לשם. זייפניות! לכו לטמפל! עזבו את הכותל! הרי הרפורמים הוציאו מסידוריהם לפני 80 שנה את ברכת ציון וירושלים. מה לכן ולכותל?!

הרב מוזס סיפר כי אחד ממפקדי המשטרה הבכירים, אמר לו כי כוחות הביטחון עסוקים במשימות אבטחה כבדות משקל, הם מחוייבים לשמור על בטחונם של רבבות מתפללים, ומעסיקים אותם במלחמות היהודים ובשמירה על קומץ נשים. "אני מבקש מכל מי שיכול לעשות ולהשפיע למנוע את המלחמות האלה. הרפו מהמקום הזה!"

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.