מוזס ל'יש עתיד': "בא לי לקחת ממחטה ולהזיל אתכם דמעות"(וידאו)

יו"ר סיעת 'יהדות התורה' ח"כ מנחם אליעזר מוזס תקף את חברי הכנסת מסיעת יש עתיד על דברי הבלע שהשמיעו נגד החינוך החרדי ותלמודי התורה {"רדפתם אותנו"}

יו"ר סיעת 'יהדות התורה' ח"כ מנחם אליעזר מוזס תקף את חברי הכנסת מסיעת יש עתיד על דברי הבלע שהשמיעו נגד החינוך החרדי ותלמודי התורה.

"חברי הכנסת של יש עתיד, בא לי לקחת ממחטה ולהזיל דמעות יחד אתכם על דאגתכם בשל ביטול לימודי ליבה לילדים החרדים…. ראינו כמה דאגתם לנו ולילדנו כשהייתם בשלטון. ראינו זאת במוחש כשגזרתם עלינו עשר גזירות על הילדים שלנו. יזמתם גזירות!" וכאן מנה לפניהם מוזס אחד לאחד את החוקים המצרים את צעדי הציבור החרדי, מבית היוצר של יש עתיד.

bandicam 2016-07-18 17-40-59-949 from Kooker on Vimeo.

"ביטלתם שעות שילוב לילדים מתקשים בתלמודי תורה, ביטלתם תקציב לסייעות במוסדות הפטור, ביטלתם את חוק נהרי. פגעתם בתלמידים בסיכון, לקחתם לנו את תקציב תל"י, ואת תקציבי הטיפוח. ומעל הכל, בקייטנות: אמרתם שהבאתם תקציב קייטנות לכולם, כולם למעט משפחות חרדיות גם אם הם מתגוררים בקו עימות! כך נהגתם! שאלתי אז את שר החינוך פירון מה עם התלמידים החרדיים, ענה לי בזלזול: "שיעברו לחינוך ממלכתי חרדי".

"כשהחלטתם להילחם במוסדות הפטור, לא האמנתם שניתן לשנות את תכנית הלימודים. ידעתם שזה חסר סיכוי ולפיכך, דחיתם זאת ל 2018, גם אתם הבנתם שאין לכך שום סיכוי! פשוט רדפתם אותנו!"

ח"כ מוזס המשיך ותקף "כל האמרות היפות של ח"כ אלעזר שטרן, תוך ציטוט אמרות מהחתם סופר, לא מרשימות אותנו. אתה חושב שגדולי ישראל לא מכירים את כל זה?? אתה חושב שאתה מלמד אותם משהו? כל סוגיה בנושא חינוך מובאת לגדולי ישראל והם היחידים שיקבעו כיצד עלינו לנהוג".
גם אל האמירה לפיה הציבור הכללי מממן את הציבור החרדי התייחס ח"כ הרב מוזס "אתם מממנים אותנו? מנין אתה מביא את זה? ההיפך הוא נכון. אנחנו, המשפחות ברוכות הילדים ממנים אתכם, עם תשלומי המיסים והרכישות הרבות של מוצרי יסוד".

"לסיכום, אמר הרב מוזס, אנחנו זכינו בשנה של הממשלה הנוכחית לעשות "סור מרע" – לבטל את כל גזירות לפיד ופירון. עתה נעבור ל"עשה טב" בנושא הדיור. ובניגוד אליכם, אנחנו נדאג ולכולם ולא רק לציבור החרדי".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.