מוזס לרה"מ: "טפל בחילולי השבת למרות המתיחות בצפון"

מוזס קורא לראש הממשלה לטפל בחילולי השבת באופן מידי למרות המתיחות בצפון והעיסוק בביטחון, תוך כיבוד ההסכם הקואליציוני

"לא נוכל לשאת עוד את חילולי השבת המתרחשים בחסות המדינה, מידי שבת בשבתו" כך זעק בכאב במליאת הכנסת, יו"ר סיעת יהדות התורה ח"כ הרב מנחם אליעזר מוזס

מוזס אמר: "כל יום ראשון אנחנו מתעוררים מחדש ושומעים בכאב על חילולי שבת שבוצעו על ידי רכבת ישראל, או על ידי חברת החשמל, או בכביש 6. קבלנו את השבת במתנה לעם היהודי. על השבת מסרו נפשם יהודים בכל הדורות ורבים מאוד סיפורי גבורת הנפש של יהודים בשואה ובעוד תקופות נוראות למען שמירת שבת. וכאן במדינת היהודים כל מוצאי שבת מתוודעים לחילול שבת מחדש, תוך כדי העסקת יהודים בשכר חריג של עד 300%-400%! ומה שחמור מכך הוא השקר המוסתר, כאשר כל שר מגלגל את האחריות לשר אחר. שר התחבורה מגלגל לשר העבודה, ומשרד העבודה מאשים את משטרת ישראל שאילצה אותם לבצע עבודות משום פיקוח נפש. גלגולי האחריות הללו הם היתול בציבור! איננו יכולים לקבל את זה יותר!

מוזס המשיך ואמר "רק לפני כמה שבועות אישרנו כאן את החוק שיזמנו חוק "מסורת ישראל", ולמרות זאת קורה מה שקורה וחילול השבת ממשיך כל שבוע.

ברחבי העולם, שם לא שומרים שבת והתנועה זורמת 7 ימים בשבוע, גם נאלצים לבצע תיקונים. גם שם משדרגים. גם שם מתחזקים. וראה זה פלא, עושים זאת בלי לסגור כבישים ובלי יום מנוחה. מפתחים כבישים תוך כדי שגרה. מדוע כאן במדינת היהודים לא יכולים לבצע אותו הדבר תוך שמירת שבת ומניעת חילולה?"

לסיכום אמר הרב מוזס כי סיעת יהדות התורה מצפה מראש הממשלה שעם כל עיסוקיו הבטחוניים והמדיניים, ייתן את הדעת ויבצע את הנאמר בהסכם הקואליציוני ביננו. "וזכות השבת תגן עלינו ועל עם ישראל כולו".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.