מוזס: מתעסקים בשינוי השם במקום במהות (וידאו)

לאחר ההתעסקות התקשורתית סביב הטעות של ח"כ מוזס בביטוי הנכון של שמה של ח"כ סבטלובה, טוען מוזס כי מדובר בנסיון לחפות על עצם חומרת המעשה של הברחת חנוכיה לרחבת הכותל.

חבר הכנסת מנחם אליעזר מוזס מגיב היום לסערה שהתעוררה לאחר שלא ידע להגות נכונה את שמה של חברת הכנסת קסניה סבטלובה במליאת הכנסת, ואומר כי ההתעסקות התקשורתית בכך באה לכסות על חומרת המעשה בגינה עלה לדבר נגדה במליאת הכנסת.

כזכור, בדיון שהתקיים במליאת הכנסת מתח ח"כ מוזס ביקורת על הטקס שקיימו נשות הכותל ברחבת הכותל תוך שהן מנסות להדליק במקום נר של חנוכה למרות התנגדות רב הכותל, וזאת כאשר הדליקו ברחבת הכותל את הנר הראשון בחנוכייה שהכניסו למרות נסיונות המאבטחים למנוע את הברחת החנוכיה.

נשות הכותל נבלמו בתחילה על ידי המאבטחים שהיו במקום, אשר טענו כי אסור להן להכניס חנוכייה למתחם. אך לאחר שח"כ קסניה סבטלובה (המחנה הציוני) שהייתה עמן התעקשה להכניס את החנוכייה הן השיגו את מבוקשן. ח"כ סבטלובה אף פירסמה על כך סטטוס בעמוד הפייסבוק שלה תחת הכותרת: "באנו חושך לגרש".

בהמשך כתבה כי הן הדליקו את החנוכיה "למרות האיסורים המגוחכים של רב הכותל ולמרות הנסיונות המבישים של המשטרה", וטענה כי "הכותל המערבי וגם הדת היהודית כולה שייכים לכלל עם ישראל, נשים כגברים, והגיע הזמן לשוויון אמיתי גם בכותל, גם ברבנות וגם בכל מקום שהוא".

כאשר עלה מוזס לדבר על כך מעל בימת הכנסת אמר כי "היא באה בחסות החסינות, מכניסה שם את המנורה. ואיזה ניצחון מוחץ היה שם, איזה ניצחון. "קטניה", "סלבטניה", אני לא יודע איך שקוראים לה, מה השם בדיוק, "טניה". ח"כ סבטלובה נאמה אחריו ואמרה: "ח"כ מוזס העליב אותי. אין לו זכות לקבוע אם אישה תדליק נרות בכותל." יצויין כי כעבור שעה קלה התנצל ח"כ מוזס במליאה על דבריו.

צפו בעימות בין מוזס לסבטלובה במליאה:

 

בתגובה טענה ח"כ קסניה סבטלובה ("המחנה הציוני") כי ח"כ מוזס עיוות את שמה במליאת הכנסת כדי לגנותה על השתתפותה בהדלקת נר חנוכה ראשון בכותל. היא טענה כי "ח"כ מוזס, מנחם אליעזר לייזר מוזס, העליב ותקף אותי במליאת הכנסת בגלל ששמי הוא קסניה סבטלובה.

"כמה אירוני זה שזמן קצר לפני שאני עולה לנאום במסגרת ציון יום הפליטות והגירוש של יהודי ארצות ערב ואיראן, מראה לנו מוזס את גזענותו ושנאתו לחלק בציבור הישראלי. במדינת ישראל לכולם ולכולן זכות לכבוד. אתמול הייתי בכנס לציון 30 שנים לעליית יהודי אתיופיה, אני עליתי מברית המועצות לשעבר והיום אדבר על יהודי ארצות האסלאם.

היא הוסיפה: "כולנו שרוצים לקיים מדינה מתקדמת, יהודית ודמוקרטית, חייבים לכבד כל אחד בין אם שמו זלדה, קסניה, אבבה או אליעזר. רק ככה החברה הישראלית תצליח. אני מקווה שועדת האתיקה תבהיר כי כאן בכנסת חובה לכבד את כולם, אחרת אין טעם למאבק שלנו בגזענות במדינת ישראל".

היום אמר מוזס כי חבל שההתעסקות התקשורתית הייתה בשאלת עיוות שמה של חברת הכנסת, במקום במעשה החמור שעשתה כאשר ניצלה את חסינותה הפרלמנטרית על מנת להבריח חנוכיה לרחבת הכותל המערבי, בניגוד לחוק ובניגוד לעמדת ההלכה היהודית.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.