מוזס תוקף התחקיר: "הייתם מפרסמים גם נגד האתיופים או הרוסים"? – צפו בוידאו

"הייתם מעזים לפרסם "תחקיר" כזה נגד הציבור האתיופי, הרוסית או הערבי? תפסיקו עם השיסוי הנוראי. הציבור החרדי זכאי כמו כל אחד אחר במדינת ישראל לקבל זכויות דיור בסיסיות". הדברים החריפים נאמרו על ידי יו"ר סיעת יהדות התורה ח"כ מנחם אליעזר מוזס, אשר תקף במליאה את התקשורת הכללית, המלבה את אש השנאה וההסתה נגד הציבור החרדי בישראל.

מוזס אמר: "בתכנית בשם "המערכת" בטלוויזיה הובא תחקיר כביכול אובייקטיבי על פלישת החרדים לערים החילוניות, כאילו כובשים זרים הגיעו לכבוש ערים אלו. אני רוצה לשאול עד לאן הידרדרנו בשיסוי והסתה נגד הציבור החרדי? האם היו מעיזים נגד כל מגזר אחר, האם תחקיר כזה היה עובר בשקט אילו היו כותבים על התפשטות המגזר הערבי? על המגזר של אלה שעלו מרוסיה? על המגזר האתיופי? האמנם להשניא את החרדים זו מטרה?

הרב מוזס המשיך בכאב: "אני רוצה לומר לכם, אגב, חלק מהערים האלה שהוראו בתחקיר, אלו נבנו והוקמו, וייסודם היה על ידי ציבור חרדי. הם הקימו, הם אלה שהניחו את אבן הפינה לערים האלה. לבוא היום ולהציג את זה כאילו זה משהו, איזו מחלה מתפשטת בערים האלה, וזאת רק בגלל מצוקת הדיור שסובל ציבור זה – בגלל זה זה קורה. אף אחד לא בא לחפש דווקא לגור במקום זה או אחר. מספיק פטנטים עושים בכדי שהציבור החרדי חלילה לא יזלוג מבני ברק לרמת גן. אם תראו, על כל הגבול בונה עירית רמת גן בניינים בני 25-20 קומות, כי יודעים שהציבור החרדי לא יכול לבוא לגור שם, ובזה מונעים את הזליגה".

וביקש לסיום: "אנא, תפסיקו עם השיסוי הזה ונאמר לטלוויזיה ולכל התקשורת: הציבור הזה זכאי לגור כמו כל אחד אחר במדינת ישראל".

צפו בדבריו – באדיבות ערוץ הכנסת

צילום תמונה ראשית – פלאש 90

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.