מוזר: הבד"ץ הכריז על מוצר כאינו כשר – וחזר בו

בד"ץ קהילות פרסם על גבינה צהובה מסוימת, לה נתן הכשר לפני כשנה, כי מה שמשווק כיום הוא זיוף. בעל המפעל הבהיר לבד"ץ: זה המוצר שנתתם עליו הכשר

כשר או לא כשר? זה מה שקורה כשהבד"ץ חוזר בו: מכתב שהוציא אמש בד"ץ קהילות בו מתנצלים אנשי הכשרות – מעורר סערה בעולם הכשרות.
לפני כחודש הוציא בד"ץ קהילות מכתב לציבור על זיוף חמור של גבינה צהובה, בו כתבו כי "אין לרכוש את הגבינה הצהובה המסוימת שיוצרה במפעל בחו״ל".

אמש, הבדץ הוציא מכתב התנצלות בה הבהיר כי אותה גבינה צהובה – כן כשרה
במכתב, שיועד לבעל החברה שייצרה את הגבינה בריגה שבלטביה, הם מסבירים את הסיבוך שנוצר, וכך הם כותבים: "לפני כשנה נעשה בידי חברת Baltic Dairy products ייצור חד פעמי של גבינה צהובה בכשרותנו בריטה לטביה.
"מידע שהתקבל אצלנו בימים האחרונים על גבינה צהובה המשווקת כעת בכשרותינו בחלוף שנה, העלה חשש רציני ובהתאם לכך פרסמנו לציבור.
"קיבלנו את מכתבך בו אתה מבהיר ומנמק שמדובר בתוצרת מהייצור דאז שהוקפאה ורק עתה הופשרה ושווקה. העברנו לרבנים את הדברים וכן את הבעת כאבך על מה שנגרם לך בעקבות הפרסום.
"הרבנים קיבלו את ההסברים ומאחלים לך המשך ברכה והצלחה ברוחניות ובגשמיות ומפעלותיך למען הקהילה דשם. ואשרי מי שחושדים בו ואין בו".

אחד מבכירי המפקחים בענף הכשרות אומר ל'אקטואליק': "איך קורה כזה מצב, שבהתחלה אומרים זיוף ואחר כך זה לא? אין להם קוד זיהוי? או ימי יצור/קודים שיוכלו לזהות את המוצר? צריך שיהיה קוד לכל מוצר שהוא מתויג, ואם יש חשש בודקים ומאמתים מול ימי עבודה! איך קרה מצב כזה מוזר?".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.