תמורת 28 מיליון: מוטי זיסר מכר את הווילה

איש העסקים הדתי מוטי זיסר, מכר את הווילה היוקרתית בפתח תקווה תמורת 28 מיליון שקל, לאחר שבית המשפט המחוזי בתל אביב אישר את העסקה במסגרת כינוס נכסים

איש העסקים הדתי מוטי זיסר, מכר את הווילה היוקרתית בפתח תקווה תמורת 28 מיליון שקל, לאחר שבית המשפט המחוזי בתל אביב אישר בסוף השבוע שעבר (ה') את בקשת כונס הנכסים מטעם בנק לאומי לאשר את העסקה.

 

בכלכליסט דווח כי בשבוע שעבר הגיש כונס הנכסים של זיסר מטעם בנק לאומי, עו"ד יניב אזרן, בקש תמורת 28 מיליון שקל לכל דורש.

עו"ד גיורא ארדינסט, כונס הנכסים של זיסר מטעם בנק הפועלים, לא התנגד לאישור העסקה.

 

רק באוקטובר האחרון סירב שופט הפירוקים בבית המשפט המחוזי בתל אביב, איתן אורנשטיין, לאשר את מכירת הווילה תמורת  – 28 מיליון שקלים. השופט טען בשעתו כי הווילה המפוארת שווה יותר מהסכום שהוצע, שהיה נמוך ב-40 אחוז מהערכת השמאי.

 

אולם, לפי עו"ד אזרן לאחר ההחלטה הגיעו ו 2 הצעות בלבד שעמדו על רק 20 מיליון שקל, לאחר משא ומתן עם הצדדים הוא הצליח להעלות את אחד המציעים ל-28 מיליון שקל בלבד.

 

"יאמר כבר עתה", כתב עו"ד אזרן לבית המשפט, "הגם שסכום ההצעה לרכישת הנכס עומד גם הפעם על 28 מיליון שקל, והגם שבית המשפט הנכבד לא אישר את מכר הנכס בתמורה לסכום זה, הרי שבנסיבות ענייננו יש לרשר כעת את מכר הנכס בתמורה לסכום המוצע".

"גם אם קיים סיכוי כלשהו כי מאן דהוא יציע מתישהו בעתיד סכום גבוה יותר מסכום ההצעה – ולא ברור אם בכלל קיים סיכוי כזה – לא מן הנמנע כי לא יהא בכך כדי לשרת או להיטיב עם מי מהצדדים", נכתב בדו"ח שהוגש לבית המשפט. "מדובר בענייננו בנכס חריג ביותר, שנבנה לפי צרכיהם, דרישותיהם וטעמם של בני הזוג זיס, הממוקם בשכונה בעלת צביון דתי בפתח תקווה, כך שמלכתחילה 'קהל היעד' הפוטנציאלי שעשוי להתעניין ברכישת הנכס מצומצם ביותר".

 

כונס הנכסים מטעם בנק לאומי מונה ככונס בשל  חוב בגובה 16 מיליון שקל של זיסר לבנק. כמו כן  מונה כונס נכסים נוסף מטעם בנק הפועלים, עו"ד גיורא ארדינסט, שלו חייב זיסר כ-942 מיליון שקל.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.