מוטקה בלוי: "עצמאות? למה שאחגוג?"(הקלטה)

מוטקה בלוי VS הרב סתיו: חרדים, ציונות, יום העצמאות ומה שביניהם – האזינו לעימות הסוער

עימות סוער התקיים הערב בין הרב מרדכי בלוי יו"ר משמרת הקודש והחינוך לבין יו"ר ארגון רבני צהר הרב דוד סתיו על שייכות החרדים ליום העצמאות וההתנערות מכל חגיגיות ביום הזה.

[alooma ref="d5ef8217b377ea5808ebde678458f863.wav" src="1" autoplay="0" pid="0"]

בדבריו טען הרב בלוי: "אני לא אצום ואני גם לא אחגוג זה לא ראשית ולא צמיחת גאולתנו, מליון וחצי ילדים אינם יודעים מה זה שמע ישראל לזאת ייקרא גאולה? חוקים הגרועים שבאומות העולם מונחים על שולחן הכנסת על זה אני אחגוג"?

הרב בלוי הוסיף: "קיים גם צער על כך שהמדינה, שאמורה להיות יהודית לפי השקפתנו, אינה מתנהגת בצורה יהודית-תורנית במערכת המשפט, החינוך ועוד. לא רואים את ההתנהגות היהודית כפי שהתורה הייתה מצפה ממדינה שנושאת על דגלה את השם ישראל".

6 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. ראיון מגמתי, היחידי שדיבר דברי טעם וידע זה הרב סתיו. המראיין בכלל בור ותראו עם מה הוא מתעסק עם למה לא רקדו תלמידי מרכז הרב מול הבית של גדול דור חרדי כזה או אחר. א. כי הם העריצו מן הסתם את הרב שלהם ב. לא ראיתי שתלמידי ישיבת פונוביץ' באו לרקוד מול בית הרב צבי יהודה. רבנים דתיים לאומיים לוקחים בהליכה הרבה מאוד רבנים חרדיים גם בידע תורני וגם בידע כללי. אבל מה זה חשוב, אל תתנו לעובדות לבלבל אתכם, תמשיכו להעלים עין מחד ולסדר את העובדות עם המציאות והאמונה שלכם מאידך. טיפ קטו: זה בסוף מתפוצץ בפנים…. אם לא הבנתם את זה עד עכשיו…. חג עצמאות שמח !!!

  דודי |
  הגב
 2. אני תמה על שנותנים לאיש האלים וההזוי הזה במה תקשורתית.

  יעקב |
  הגב
 3. "יותר משקרבה הציונות הדתית חילוניים ליהדות
  קרבה היא את בניה ובנותיה לחילוניות"

  ישורון |
  הגב
 4. איזה דברי הבל. מדוע שיחגוג בליל הפסח אם עדיין לא קבלנו התורה? יש להודות על עצם ההצלה ללא קשר למה שעדיין לא זכינו לו כמו שאנו אומרים ב"דיינו"…

  jojo |
  הגב
  • יש להודות על הניסים יום יום, ניסים בהרבה תחומים, אך מדינת ישראל היא לא זו שגרמה לניסים אלא למרות
   כפי שצי'ין הרב בלוי

   משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
   הגב