מוטק'ה תוקף את ליפא: "שוב הוא משתולל כאילו שהוא לקח משהו" (האזינו)

יו"ר משמרת הקודש והחינוך תקף בחריפות את שמעלצר והקליפ."שמעתי שיש קליפ שוב הוא משתולל כאילו שהוא לקח משהו. לא זה מה שמביא שמחה אמיתית, זו הוללות". תקף בלוי. – האזינו לראיון ולתגובה

סערת הקליפ של ליפא שמלצר מסרבת לרדת מהכותרות. יומיים לאחר חשיפת הקליפ בתקשורת החרדית, העלה מנחם טוקר לשידור בתוכנית 'זמן אוויר' את מרדכי בלוי, יו"ר משמרת הקודש והחינוך שתקף בחריפות שמעלצר והקליפ."שמעתי שיש קליפ שוב הוא משתולל כאילו שהוא לקח משהו. לא זה מה שמביא שמחה אמיתית, זו הוללות". תקף בלוי.

הראיון באדיבות קול חי

בלוי ששמע טעימה מהשיר החדש הגיב בחריפות: "לא יודע מה רבי נחמן מברסלב עשה לו שהוא גורר אותו לכאלה מקומות. כל מי שמבין במוזיקה יודע שלמוזיקה הזו יש מטרות. ליפא הוא אדם מוכשר, לא הייתי אומר זמר מוכשר אבל אדם מוכשר, לא יודע למה הוא בורח לפינות מטורפות שכאלה. אני כברסלב'ר הייתי מתבייש בזה.

על הטענה כי ליפא ייעד את הקליפ לצעיריים החרדים שגולשים בכל מקרה באינטרנט תהה בלוי: אולי הצעירים מתחברים לשרימפסים ואז ניתן להם שרימפסים? יש שמחה ויש התהוללות. "אל גיל כעמים" אמר הנביא. זו פרובוקציה בכוונה.

 

"יש דברים פסולים. לוקחים חלק רדוד של המוזיקה, משהו פראי ולעשות מזה מוזיקה. הייתה חתונה של בעלזא שבוע שעבר, עמדו שעות על גבי שעות ושמחו עד לב השמיים עם מוזיקה טובה". אומר בלוי.

בלוי ביקש מהמאזינים ואמר  חברים, אל תרכשו את הדיסק הזה כשהוא יצא. שיבינו המפיקים שלא זה מה שהקהל מבקש לשמוע.

לאחר השיחה עלה לשידור אבי בלומנטל, ידידו של שמעלצר להגיב על דבריו של בלוי: "אני לא מאמין שאיש חינוך עושה דברים לא חינוכיים. לגופו של עניין אני אומר לרב בלוי 'נכשלת. כל מה שאתה עושה הציבור מצביע ברגליים נגדך'.

במבחן התוצאה ליפא שמלצר אהוד ונערץ, לא שמעתי על ילד חולה שמבקש שבלוי יבוא לשמח אותו, את ליפא מבקשים. ליפא ניסה הרבה שנים ליישר קו עם המיינסטרים ועם הדרישות של בלוי אבל זה לא עזר לו לקבל הכרה".

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

  1. כזכור מזה תקופה ארוכה נעשים נסיונות שונים ע”י פלג הבני ברקים לפרוץ פרצות בחומת החינוך הטהור ובפרט בחינוך של “בית יעקב”, באמצעות כרסום סידרתי ומתמשך שתכליתו להחדיר בצוותי ההוראה תוארים, דרגות והשתלמויות, שלא נעשו בעבר.

    רבינו עט”ר מרן הגרי”ש אלישיב זצוק”ל עמד כחומה בצורה נגד מגמות אלו ובשעתו קרא לקיים כנסים מיוחדים שבהם ייקרא הציבור לחזק את ידיהם של מנהלי הסמינרים לבל ייכנעו לשלל לחצים ופיתויים שתכליתם להחדיר השתלמויות אלה. בפרט הביע דעתו נגד רעיון שעלה לפיו יבוצעו השתלמויות לתואר שני אקוויוולנטי (השווה לדרגת אם.איי. אקדמית) והורה שאין להסכים בשום אופן לפירצה זו”.

    יצויין, כי ‘מועצת גדולי התורה’ של אגודת ישראל שהתירה לאחרונה לנשים חרדיות ללמוד לימודים אקדמיים לשם קבלת תואר שני (M.A), התירה בתנאי שמדובר בתואר אקוויוולנטי שאינו משקף זכות לתואר אקדמי אלא רק לשכר המקביל לזה של בעלי תואר דומה. תנאי נוסף הוא שהלימודים יתקיימו רק “במרכזי ההשתלמויות” בשל חשש שהן יפנו ללמוד במכללות או אוניברסיטאות, דבר שכבר אסרו בעבר כל גדולי ישראל. “והחלטת המועצת היא הדרך הגורמת להתדרדרות עד הגהינום ופריצת גדר שגבלו ראשונים”.

    משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
    הגב