מוטרדי 'הפלס': "אנחנו חוששים לחיינו"(הקלטה)

בראיון לגל"צ סיפר נציג של מספר חברות על החיים תחת "הטרור הטלפוני": "בכירי החברות ומשפחותיהם חוששים לחייהם". האזינו

סערת ההטרדות הטלפונית המבוצעות ע"י אוהדי עיתון 'הפלס': בגל"צ התראיין לפני הצהרים נציג בכיר של מספר חברות גדולות במשק שראשיהן מהווים יעד להטרדות הטלפוניות מצד אוהדי ביטאון 'הפלג הירושלמי'. הנציג הבכיר העיד כי מאז המעצרים הראוותנים לפני כחצי שנה, מעצרים שהסתיימו – לפי שעה – בשחרור החשודים, התגברו ההטרדות והתעצמו למימדים גדולים יותר מאלו שהיו קודם המעצרים. לטענת הבכיר, המטרידים מתריסים במהלך השיחה כי "ביהמ"ש קבע שההטרות חוקיות". האזינו לראיון

הנציג, שקולו עוות במהלך הראיון מחשש להתנכלויות עתידיות – טען שההטרדות מתבצעות לאורך כל היום, כאשר לא פעם הקורבנות הם בני המשפחות של המוטרדים, שמתעוררים בשעות הלילה המאוחרות לקול צלצולי טלפון שלאחריהם הם שומעים מסרים מאיימים.

כזכור, הבוקר פרסמנו כי חצי שנה אחרי המעצרים הראוותנים של אוהדי 'הפלס' בחשד להטרדות נגד מנהלי חברות ומפרסמים שלא פרסמו בעיתונם, 'הפלס', אתר ynet חושף: המשטרה הגישה כתבי אישום, אך שיחררה את החשודים ואפשרה להם להמשיך להפעיל את קו האיומים. בכירים במשק: "הכתובת על הקיר והמשטרה עוצמת עיניים".

בתחילת חודש ניסן, נעצרו במבצע ארצי ומקיף 21 חשודים מכל רחבי הארץ, לאחר שהטרידו, איימו וסחטו מנהלים ובכירים בחברות גדולות במשק וחברות ממשלתיות תוך ניסיון לשדלם לפרסם בעיתון 'הפלס'. אך מתברר כי חצי שנה אחרי, ההטרדות לא פסקו ואף גובלים באיומים קשים נגד מפרסמים: "הם מצלצלים אליי הביתה בשעות הזויות. אני בפחד תמידי. אני מואשם על ידם בליבוי שנאה ובפשעי שנאה. אחד המתקשרים אף הגדיל לעשות ואיחל לי: 'אם אתה ככה מתנהג אני מאחל לך שתנוח על משכבך בשלום'".

בכיר אחר באחת החברות שוחח עם ynet : "אני חושש להזדהות כדי שלא יפגעו בי. אנשים חוששים לחייהם. במדינה מתוקנת עם משטרה נורמלית האנשים האלה היו מזמן מאחורי סורג ובריח, לפחות במעצר עד תום ההליכים. אנחנו מקבלים הודעות ומיילים עם נאצות 'בוגדים ומושחתים' תוך שימוש באיומים של 'חכו חכו' ,'יש דין ויש דיין' ושיחות עם איומים ברורים לפגוע בנו פיזית.

צילום: פלאש 90
צילום: פלאש 90

מבדיקת ynet עולה כי למרות הזמן הרב שחלף מאז הגשת כתב האישום, משפטו של טריגר טרם החל. הוא נדחה פעמים רבות בהסכמת המדינה ובאישור בית המשפט. התובע בתיק – יחידת להב 433 של המשטרה.

מהמשטרה נמסר ל-ynet: "תיק החקירה נשוא הפנייה נחקר באופן מקצועי ויסודי ובסיומו הוגשו כתבי אישום נגד החשודים והנושא מצוי בהליך משפטי. ההחלטה על הגשת כתב אישום מתקבלת משיקולים מקצועיים לאחר בחינה מעמיקה של מכלול החומרים בתיק ובדגש על התשתית הראייתית שהתגבשה נגד מי מהחשודים".

"ההחלטה על הארכת מעצרו של חשוד או נאשם, כמו גם על בקשה לשינוי התנאים שנקבעו לו, מתבקשת על ידי המשטרה בכפוף לעילות המעצר הקבועות בחוק ולמכלול הנסיבות והחומרים שנאספו ומתקבלת על ידי בית המשפט. לאחרונה התקבלו תלונות נוספות בנושא נשוא הפנייה אשר נבחנות בהקשרים השונים, וככל שיתקבלו תלונות נוספות למותר לציין כי הן יטופלו במלוא כובד הראש והמקצועיות".

תגובתו של ישעיהו ויין, סגן עורך עיתון "הפלס": "לא ידוע לנו על תלונות נוספות למשטרה, ואם תהיה תלונה נתייחס. לא פנו אלינו מהמשטרה בנוגע לתלונות כאלו ואחרות"

2 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. זוכרים הלילה שביבי נצח בבחירות תשנ"ו וכל הלילה חשבו שפרס ניצח וכל הזמן היו אומרים ברדיו שהוא מתחבה מפני הימניים שרוצים לרצוח אותו…. זוכרים??
  מעניין הדגלניקערס שהרסו הבניינים במודיעין עילית ושברו החלונות מהחדר בבני ברק והם ממש אנשים רגועים לא קיצוניים ולא משתמשים באלימות והעצניקערס שאולי עשו כמה טלפונים לכמה אנשים [שידוע שיתד עושה חרם על מי שחושב לפרסם בהפלס] הם חשודים על רציחה? מאוד מעניין???!!!!

  החרדי האוטנתי |
  הגב
 2. נשמע מצוץ מהאצבע, מדוע המשטרה לא מסוגלת לעצור את המאימים…סיפור עיתונאי על איומים .מדובר במחאה לגיטימית. בעיקר אנחנו חברת הפרסום ניזוקים ונמאס לנו להשמע אחר הפלג הבני ברקי להחרים את הפרסום בעיתון הפלס כאשר אנחנו משלמים את המחיר כאשר כל חברות המשק מורידות את הקמפיינים לציבור החרדי עקב אי שוויון פרסומי פוגעני במגזר החרדי

  פרסומאי הגון |
  הגב