מומחה לאסטרונומיה : "גם בעוד 100 שנה לא נדע" (וידאו)

גילוי כדור הארץ מס' 2: האם יכולים להתקיים בו חיים? יו"ר האגודה הישראלית לאסטרונומיה: "חמצן בהרכב האטמוספירה יעלה הסיכוי למצוא חיים" – צפו בראיון

עולם החלל נרגש ומתפעם מהתגלית החדשה של חוקרי החלל של נאס"א על גילוי התאום של כדור הארץ. אך למרות ההתרגשות, המומחים מצננים את ההתלהבות, ואומרים כי הסיכוי שאכן בן אדם ידרך על כדור הארץ הקיים במאה השנים הקרובות הוא אפסי שכן כדור הארץ החדש שנתגלה הוא במרחק 1,400 שנות אור מכדור הארץ, במערכת שמש נפרדת ומרוחקת שם נמצא כוכב לכת שמתקיימים בו חיים.

בשיחה עם חדשות 2 Online מנסה ד"ר יגאל פתאל, ראש האגודה הישראלית לאסטרונומיה, לעשות סדר בתגלית המרעישה. עד לשיגורו של טלסקופ החלל קפלר לפני שש שנים, הניסיון להתחקות אחר כוכבי לכת נעשה באמצעות טכניקה שהובילה בעיקר למציאת כוכבי לכת שעשויים מגז.

צפו בראיון (באדיבות רשת)

לדברי ד"ר פתאל, הטלסקופ קפלר עוקב אחר ליקויי אור ובודק כל כמה זמן ניצבת השמש של הכוכב המיועד בינו לבין כדור הארץ. הבזקי האור הללו מסייעים לזיהוי הכוכב, לאפיונו ככוכב לכת ולאפיון מסלולו סביב השמש.הטמפרטורה על פני כוכב הלכת מאפשרת קיומם של מים נוזלים ומכיוון שהכוכב עצמו עשוי סלע, המים יכולים להיקוות וליצור ימים ואוקיינוסים כמו על פני כדור הארץ. השילוב של האור, הטמפרטורה המתאימה, המים והתרכובות האורגניות מעיד על אפשרות לקיום חיים.

 

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.