מונציפלי: טו"ב עורכים פריימרייז – מאות חרדים התפקדו – צפו בתמונות

לראשונה מתקיימות היום בחירות מקדימות לקביעת רשימת מועמדי מפלגה חרדית. מי שנקלע היום למתנ"ס ברחוב דולב 16 בבית שמש עשוי היה להיווכח במראה מעורר תימהון. מאות בוחרים זורמים לקלפי של תנועת טוב כדי לבחור את רשימת מועמדיהם לרשימה בבחירות מקדימות. ליד הקלפי תלויים שלטי בחירות בעד מועמד זה או אחר המבטיח הבטחות לבוחרים. בין שלל ההבטחות, שיפור איכות החיים בבית שמש, עידוד התעסוקה, מלחמה נחושה נגד האפליה והקיצוניות בעיר.

כל זה אולי כבר הפך למחזה שכיח במפלגות אחרות אך באשר לציבור החרדית מדובר בחידוש ומהפכה של ממש. יותר מארבע מאות מתושבי בית שמש התפקדו לתנועה וכבר הבוקר נרשמה תנועה ערה מול הקלפי. "כל מתפקד לתנועה זכאי היה להציג את מועמדותו ללא כל תנאים", אומר ליאור רוט, יו"ר מטה הבחירות המקדימות, וראינו היענות והתלהבות מצד הציבור שרגיל היה עד כה שאיש לא שואל את דעתו ואשר נאלץ להגיע לקלפיות כדי לבחור כעדר עבור מועמדים שאינו מכיר ושאינם מחויבים לו. אצלנו לראשונה בציבור החרדי הנבחרים שלנו יהיו נבחרי ציבור".

הקרב על הובלת הרשימה הינו בין המועמדים אהרון סלומון, תושב שכונת רמת בית שמש א', מתנדב וגבאי בית כנסת בעיר שכיהן כיו"ר מטה תנועת 'טוב' בבחירות הקודמות ומכהן כחבר תנועת 'טוב' הארצית מול עוה"ד מאיר הלר, בוגר ישיבת חברון ובעל משרד עו"ד. כך גם מתמודד על המקום השני בנצי גולדברג, מתנדב ומנהל בארגוני ההצלה בעיר.

הבוחרים מבטיחים להביא פוליטיקה אחרת, ניקיון כפיים ומחויבות לבוחר. "חובה לערב את הציבור בבחירת נציגיו. אנו שבים בכך למעשה למסורת של קהילות ישראל בהם נבחרו 'טובי העיר' על ידי הציבור", אומר אריאל דרעי, מנכ"ל תנועת טוב. "הניסיון גם מלמד שהעובדה שכל מי שייבחר יידע שהינו מחויב לבוחריו תבטיח את מחויבותו להבטחותיו לבוחר. הציבור היה צמא לכך וקצה נפשו בנתק שבין שיטת המינויים לבוחרים. עובדה היא שגם מפלגות חרדיות מדברות על פריימריז אבל הלכה למעשה אף אחת מהן לה העזה לעשות את הצעד הזה עד כה".

"אנו נביא בשורה חדשה של תנועה נקיית כפיים שמבוססת על תמיכת הציבור", אומרים ב'טוב', רק כך ניתן להבטיח שהנציגים אכן יחושו כשליחי ציבור וידאגו לציבור. הגיע הזמן שאת העסקונה יחליפו נבחרי ציבור".

צילום: תנועת 'טוב'

IMG-20130820-WA0005 IMG-20130820-WA0006

2 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. ואני חשבתי שאנשי "טוב" הם אויבי היהדות החרדית
  נראה לי שחרדים עצמאים הם הם אויבי היהדות החרדית אהובי היהדות החילונית ויורשים יחד אתם את חלקם בשאול תחתיה
  וכן נראה לי שהם בכלל הפורשים מדרכי הציבור ודינם מבואר בפרק חלק ע"ש
  האם מישהו חושב שיש כאן טעות

  איל |
  הגב
 2. ראוי מאד ! יש לייצר בכל הקהילות החרדיות ועדי קהילות של שבעת טובי העיר בבחירה של הקהילה. ובבחירה מי הציבור חושב שיועיל לו ויוכיח את עצמו אפקטיבי למען הציבור ! מי הציבור רוצה שיהיה האיש ציבור שלו ! ובכך לחייבם לקהילה. ברכה והצלחה !אם כי בינתיים יש להמשיך לשמור על אחדות בבחירות המקומיות נגד אויבי היהדות ! ובמקביל ליעל את המערכת הציבורית החרדית למען הקהילה

  אני יהודי |
  הגב