מונקאטש: החתונה עוברת ברגע האחרון מנווה אילן למודיעין

עקב ריבוי החסידים המגיעים לישראל לביקור ההיסטורי של האדמו"ר ממונקאטש – הועברה חתונת מונקאטש-ביאלא מנווה אילן לעיר מודיעין

הלילה הודיעו בהנהלת מוסדות מונקאטש מארה"ב, כי עקב ריבוי החסידים שיגיעו לשמחת החסידות בארץ ישראל ויצטרפו לביקורו ההיסטורי בארץ – חתונת החסידות תועבר מהאולם בנווה אילן לעיר מודיעין, והיא תתקיים לבסוף ברביעי הקרוב באולם "האחוזה" במודיעין.

בקרב החסידים ניכרת התרגשות לקראת ביקורו ההיסטורי של האדמו"ר ממונקאטש, שמגיע לביקור בארץ הקודש בלוויית קהל חסידיו, ויעשה את השבת במחיצת אלפי חסידים בירושלים לאחר שלא שבת בעיר כ-55 שנה.

המסע ההיסטורי הנערך לרגל שמחת נישואי נכדו החתן, בן בנו הרה"צ רבי ירוחם פישל רבינוביץ  ראש ישיבת יודעי בינה מונקאטש, עם הכלה, נכדתו של האדמו"ר מביאלא.

למסעו של האדמו"ר מצטרפים 500 חסידים מרחבי העולם. האדמו"ר ינחת בארץ ביום ראשון הקרוב בישראל, וביום שלישי יעלה לקבר אמו הרבנית ע"ה בתו של הרה"ק בעל המנחת אלעזר ממונקאטש זי"ע בהר הזיתים.

ביום רביעי תתקיים שמחת החתונה לנכד האדמו"ר עם נכדת האדמו"ר מביאלא, השמחה תיערך בהשתתפות אלפי חסידים מחצרות מונקאטש וביאלא באולמי "שורש" בטלז סטון, ועשרות אוטובוסים ישנעו את החסידים מבית המדרש מונקאטש לאולם השמחה.

בין האדמו"רים המחותנים יש קשר משפחתי קרוב, וגם שורר ביניהם קשר הערצה הדדית וידידות זה עשרות בשנים.

שיאו של המסע ההיסטורי בשבת הבאה שבת פרשת  ויחי – חזק: האדמו"ר ישבות בירושלים לראשונה מזה 55 שנה, מאז שנת תשכ"ד אז שבת האדמו"ר בעיר בפעם האחרונה וערך את תפילותיו והשולחנות בביהמ"ד מונקאטש. הטיש בליל שבת יתקיים בביהמ"ד ביאלא, כשהטיש יהווה מחזה נדיר ומיוחד של עריכת טיש משותף לשני האדמו"רים.

את הסעודה השלישית יערוך האדמו"ר בביהמ"ד של חסידות סלאנים ברח' דורש טוב בירושלים, בהשתתפות אלפי חסידים.

האדמו"ר מפורסם כפה מפיק מרגליות ובכוחו הגדול לעורר את שומעיו בדברי תורה, בעמקות החסידות ובדרכי עבודה, והסעודה שלישית בודאי ישמש גם כהכנה לימי השובבי"ם הבאים, ובדברים העומדים על הפרק.

ביום ראשון שלאחר מכן יגיע האדמו"ר עם קהל חסידיו למירון לפקוד את ציון הרשב"י, ובאולם סמוך תיערך שמחת השבע ברכות לנכד האדמו"ר, וישמש גם כועד לכלל חסידיו שבארץ ישראל עם מאות החסידים האורחים מחוץ לארץ.

האדמו"ר, שהינו מזקני האדמו"רים בדורנו, הוא כיום האדמו"ר המכהן באדמו"רות תקופה הארוכה ביותר, למעלה מ-50 שנים. האדמו"ר ידוע כגאון גדול, וזכה בזמנו לקירבה נדירה אצל האדמו"ר רבי יואל מסאטמר זצ"ל ועם ראשי ישיבות שבאותו הדור, בישיבת טלז ובית מדרש עליון.

האדמו"ר ידוע כאחד מעמודי החסד אשר מוסר נפשו בעד כל יהודי במצות פדיון שבויים, ומסוללי החינוך בארה"ב.

 

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.