'מועד 2015': כך נערכת המשטרה ליום הבחירות

משטרת ישראל נערכת לבחירות לכנסת ה-20 תחת שם המבצע " מועד 2015". במשטרה מבטיחים: "ננהל את מבצע הבחירות באופן ממלכתי, שוויוני והוגן בקרב כלל המגזרים והאוכלוסיות בכל רחבי הארץ"

משטרת ישראל השלימה את היערכותה לקראת הבחירות לכנסת ה-20. אלפי שוטרים, לוחמי מג"ב ומתנדבים יוצבו בקלפיות ובמקומות הומי קהל במטרה להבטיח את תקינות מערכת הבחירות ואת שלומם של האזרחים.

ההיערכות המבצעית של המשטרה ביום הבחירות תהיה בעלת העצימות הגבוהה ביותר –פעילות מבצעית ( פע"מ ) ד' שמשמעותה משמרות בנות 12 שעות בכל המגזרים תוך ביטול פגרות וחופשות והוצאתם של השוטרים מתפקידי משרד ומהקורסים השונים אל השטח.

הנושאים המרכזיים שיעמדו בראש סדר העדיפות המשטרתית יהיו הביטחון השוטף (בט"ש), עבירות סדר ציבורי ועבירות על חוקי הבחירות .היותו של יום הבחירות יום שבתון ככל הנראה יגרום לכך מאות אלפים יעשו את דרכם לאזורי קניות וקייט והתנועה על כבישי הארץ תהיה בעלת נפחים גדולים. יום הבחירות שיחול אי"ה ביום שלישי הקרוב יאופיין במספר דגשים המצריכים תשומת לב משטרתית. מדובר 10464 קלפיות שתפוזרנה ב- 1282 ישובים שונים.

לשם שליטה על המבצע ביום הבחירות יפתח מרכז תיאום מחוזי לריכוז אירועים חריגים, כמו כן מוקדי 100 יתוגברו במוקדנים נוספים לאורך כל היום לשם מתן סיוע לאוכלוסייה.

משטרת ישראל בסיוע כוחות נוספים תיערך לשמירה על הביטחון, החוק והסדר ותפעל למימוש תקין של הליך הבחירות ובאירועים הקשורים במישרין או בעקיפין לתהליך כולל התייחסות מיוחדת ליום שאחרי.

במשטרה נלקח בחשבון צפי להיתכנות של אירועים שונים במישורים המפורטים לעיל ולכך היא נערכת כאשר סגל הפיקוד הבכיר בראשותו של מפכ"ל המשטרה וראש אגף המבצעים הדגישו בפני המפקדים והשוטרים את מורכבות המשימה ואת יעדיה.

כל השוטרים המוצבים בקלפיות הונחו על ידי מפקדיהם באשר לאחריות תפקידם וכך נעשה גם למתנדבי המשטרה שיסייעו במגוון המשימות המאתגרות את יום הבחירות. בפעילות המשטרה יושם דגש על מקומות בהם בעבר היו חיכוכים בנושאים שונים הקשורים לבחירות

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.