"מועמדותו של הרב שמואל אליהו לתפקיד הרב של העיר ירושלים – סיבה לדאגה"

ראש השב"כ לשעבר נגד הרב שמואל אליהו: "בירושלים צריך רב ראשי שאינו קיצוני-לאומני, שאינו מחרחר ריב ומדון, שירגיע ושלא יבעיר את העיר המורכבת והרגישה כל כך"

הבחירות לרבנות ירושלים: ראש השב"כ לשעבר, יובל דיסקין, משתלח הבוקר בחריפות ברב שמואל אליהו וקורא ליועץ המשפטי לממשלה לפסול את מועמדותו לתפקיד רבה הראשי של ירושלים.

בפוסט שפרסם בדף הפייסבוק שלו כתב דיסקין: "מועמדותו של הרב שמואל אליהו לתפקיד הרב של העיר ירושלים הינה סיבה לדאגה, ומחייבת אמירה של כל מי שלא מוכן לקבל בתפקיד כזה רב "שלזכותו" עומדות שלל אמירות קיצוניות נגד יהודים חילונים, נגד ערבים, נגד נשים, נגד הומוסקסואלים, נגד הנצחת ראה"מ יצחק רבין ז"ל, נגד נוצרים ועוד…
היועמש לממשלה אמר שלא יגן על מועמדותו לרב ראשי ספרדי לישראל, אז כעת הוא הגיש מועמדות להיות הרב של העיר שהיא אולי הנפיצה והרגישה ביותר בעולם".

דיסקין מוסיף: "אני אמנם יהודי חילוני אבל יהודי בכל מאודי – גם אם זה למורת רוחו של הרב… אני מתנגד לרבנים קיצוניים ולאומניים, עם עמדות כה בעייתיות בכלל, ובעיר כמו ירושלים בפרט. אני קורא ליועמש לממשלה מר יהודה ויינשטיין ולראש עיריית ירושלים מר ניר ברקת שלא לאפשר את המינוי הזה".

"מצטרף בכל ליבי לקריאה של "תג מאיר" בעניין הזה וסבור שאסור לנו לשבת בחיבוק ידיים ויש לצאת בקריאה של כמה שיותר אנשים כנגד המינוי הזה! מי שתומך בכך שישתף עם חברים", סיים דיסקין את הפוסט שמן הסתם יעורר הדים רבים במהלך היום.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.