התמיכה החילונית ברב בוארון בסכנה? 'מעריב': פסיקותיו אינן כה ליברליות

אחרי שמועמדות הרב אברהם יוסף נפלה, מועמדות הרב יצחק יוסף כמעט ונפלה (היום תחודש תעודת הכושר שלו על ידי הרבנות) ומועמדות הרב שמואל אליהו מתנדנדת מאד וכנראה תוסר גם היא לבסוף, הבוקר מתגלה איום חדש, והפעם על הרב ציון בוארון, מי שעד עתה זכה ל"חסינות" מכלי התקשורת הכלליים.

הבוקר חושף עיתון 'מעריב' שורה של פסקים והתבטאויות של הרב, כביכול "כנגד" נשים, מה שיכול להוריד לו תמיכה רחבה לה זכה עד עתה.

הרב בוארון זכה בימים האחרונים לתמיכתם של חלק מארגוני הנשים, לאחר שנחשב לאיש שמחזיק בהשקפת עולם פלורליסטית. אבל בראיון שהעניק הרב לביטאון ש"ס "מיום ליום" לפני כחצי שנה, עולה תמונה אחרת לחלוטין, כך טוען 'מעריב'.

הרב בוארון, המשמש כדיין בבית הדין הרבני הגדול, הביע בראיון את דעתו על שורה ארוכה של נושאים, בהם ארגוני הנשים, הסיבות לגירושין וגיוס לצה"ל. כך, למשל, תקף מקומות העבודה בהם עובדים נשים וגברים ביחד, והגדיר אותם כ"שורש פורה ראש ולענה עד לגירושין, שהמזבח מוריד על כך דמעות".

גם בסוגית השוויון בנטל, התבטא כי אינו מוכן לשום פשרה בנושא. "אני חושש שגם אחרי גיוס בנים, לא ירחק היום והשלטון יהא תאב גם לגייס בנות מאותה טענה של חלוקת הנטל. יש הרי עשרות אלפים במדינה שלא הולכים לצבא, ולא אכפת להם", אמר הרב בוארון, "אלא מקומץ בחורים שעושים ליל כיום ללימוד התורה, ופורשים מתענוגי העולם הזה. מדובר כאן בגזרת שמד".

אך העיקר שבחשיפת 'מעריב' זה טענתו באשר ליחס לנשים הבאות לגירושין בבתי הדין הרבניים, שלטענת ארגוני הנשים – אינו שוויוני.

"זה שקר מוחלט", קבע הרב והוסיף, "אלה טענות של ארגוני הנשים המתוקצבים, כפי הנשמע, על ידי ארגונים רפורמים ודומיהם, הפועלים תדיר נגד בתי הדין. מרבית ארגוני הנשים מכפישים את בתי הדין הרבניים כדי להביא להתמוטטותם".

'מעריב' מציין עוד כי בנושא זה תקף הרב דווקא את בתי המשפט לענייני משפחה, שלטענתו מושכים אליהם נשים חרדיות כדי שיגישו תביעות מזונות נגד בעליהם. "ברגע שאשה חרדית מגישה שם תביעת מזונות", אמר הרב. "בית הדין החילוני מחייב את הבעל בסכומים שהם מעבר לכל פרופורציה לגובה משכורתו, ולא אכפת להם שאין לבעל מאין לשלם".

ממטה הבחירות של הרב בוארון מסרו בתגובה לחשיפת 'מעריב' כי "בקשת התגובה בשעה מאוחרת לא מאפשרת לנו לבדוק את הדברים, אבל חלק גדול מהציטוטים שנשלחו אלינו לתגובה סולפו. ארגוני הנשים הביעו תמיכה ברב בוארון בזכות עמידתו לימין עגונות ומסורבות גט עשרות שנים".

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

  1. במקרה אני הייתי בדיון אצל הרב בוארון ואדרבה הוא היה נחרץ בענין לטובת האשה שבעלה לא יעגן אותה וישלם מזונות כראוי

    משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
    הגב