מועמד חרדי נוסף לראשות עיריית צפת

פרסום ראשון: מועמד חרדי נוסף לראשות העיר צפת – שלמה חדד יכריז בקרוב על ההתמודדות לראשות העיר. עסקני העיר ל'אקטואליק': "סיכוי טוב שאם הציבור החרדי יתאחד – הוא ייבחר"

לא מועמד חרדי אחד: בעוד המועמד החרדי אליעזר לזר מכוון גבוה, שכר יועץ צמוד וכבר הכריז כי הוא רץ לראשות העיר צפת, מתברר כי מועמד חרדי נוסף לוטש עיניים לתפקיד.

ל'אקטואליק' נודע כי בשבוע הקרוב יודיע הרב שלמה חדד על כוונתו להתמודד על ראשות העיר באופן רשמי. זאת אחרי סקר שערך שבדק את סיכוייו להיבחר. ל'אקטואליק' נודע עוד, כי חדד כבר עורך חוגי בית והתרמות למען רשימתו.

חדד אמר לאחרונה ל'אקטואליק': "אני דמות מגשרת, ואני הולך להציע יושר, הגינות ושקיפות".

כזכור, בבחירות האחרונות כבר התמודד חדד מול ראש העיר המכהן אילן שוחט. שוחט קיבל 7,000 אלף קולות, מול חדד שקבל 4,800 קול.

כעת יהיה מעניין לראות ולעקוב אחרי המועמד החסידי אליעזר לזר. האם הוא יפרוש ויחבור לחדד, או שימשיך עד הסוף.

עסקן צפתי אומר ל'אקטואליק': "אין מקום לשני מועמדים חרדים. חייבים להתאחד בכדי לנצח ולשים בראשות העיר מועמד שיטפח את החרדים בעיר".

לפי הנתונים היבשים, הדמוגרפיה החרדית בעליה: צפת מונה היום 37 אלף תושבים, אך מנגד היא סובלת מעזיבה גדולה של  הציבור החילוני לעבר היישובים האחרים באזור, ראש פינה ושאר יישובי הסביבה, שם אפשר למצוא בתי קרקע במחיר כמו בצפת אחרי עליית המחירים.

בבחירות האחרונות למועצת העיר, החרדים קיבלו רוב אבל לא זכו בראש עיר חרדי, למרות שמול שוחט התמודד חרדי לראשות העיר, הרב שלמה חדד.

בבחירות האחרונות  החלוקה הייתה כך: ש"ס עם שני מושבים קיבלה 1,800 קולות; דגל התורה 2 מושבים עם 1,400; אגו"י 800 קולות עם נציג אחד; חב"ד – שני נציגים, 1,500 קולות; הבית היהודי נציג אחד עם 700 קולות; ולחילונים: שלושה מושבים של סיעת ראש העיר אילן שוחט מטעם 'ישראל ביתנו' וכ-2,000 קולות; מפלגת העבודה – 1,200 קולות ושני נציגים; הליכוד שני נציגים, 1,600 קולות למועצה ו-2,300 לרשות.

לראשות העיר התמודדו כאמור שניים: אילן שוחט שקחבל 7,000 אלף קולות, ומולו התמודד הנציג החרדי שלמה חדד שקבל 4,800 אלף קול. כאן נזכיר שחדר הכריז על ההתמודדות חודשיים לפני הגשת הרשימות.

וזה המצב כעת:

בבחירות האחרונות לכנסת, הקולות הספרדים בעיר צפת התפלגו: מפלגת 'יחד' שהמועמד שלה מספר 3 הרב מיכאל עייש גר בצפת, קיבלה הכי הרבה קולות מכל המפלגות – 2,400 קולות, בעוד ש"ס קיבלה 1,750 לכנסת.

עסקן בעיר אומר ל'אקטואליק': "אני יודע שיו"ר מפלגת יחד אלי ישי מכין את הקרקע לריצה בבחירות המקומיות, אז אני מאמין שגם כאן תהיה לו רשימה, כי הוא קיבל כאן הרבה קולות".

בעיר צפת יש גם קהילות גדולות של חסידויות כמו צאנז, חב"ד, ברסלב, לעלוב ועוד כמה קהילות.

העיר גם מלאה באדמו"רים שבונים כאן קהילות, וקונים בתי כנסת בכדי שיהיה להם בית מדרש בעיר.

"הציבור מאס בקומבינות. הציבור מאס בראשי עיר שחושבים על הכנסת דרך הרשות. הציבור מחפש פשטות עם נחישות ועם יושרה, בלי משטרה.

"מאז הבחירות עסקתי ואני עוסק בחיבור בין קהלים, בגישור ופישור וסיוע לציבור הכללי, ואני מרגיש כי הציבור בשל לחילופי שלטון תוך תקווה לקבל הפעם ראש עיר שמייצג טוהר מידות, כבוד לזולת לצד מקצוענות ונסיון מוניציפאלי עשיר".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.