"מועמד קש": חרדי נוסף מתמודד לראשות העיר צפת

לאחר תקופה של חוסר בהירות בכל הנוגע לעתידו הפוליטי, הודיע חבר מועצת העיר ומחזיק תיק חינוך חרדי בעירייה, הרב נחמן גלבך, כי בכוונתו להתמודד בבחירות שיתקיימו בעוד חודשיים וחצי לראשות העיר

לפי דיווח של מקומון צפתי היוצא לאור בסוף השבוע, גלבך מתכוון לרוץ עם תמיכה נוספת מאחוריו. כעת הוא נהנה מתמיכה בסיסית של קהילת ברסלב 'ננמ"ח' המרכזית בעיר, קהילות ביאלא ואמשינוב, חלק מקהילות לעלוב וצאנז, והוא שואף לגייס קהילות נוספות.

כעת, מוקדם מידי לדעת עם מי שאר הקהילות – בפרט הגדולות והמשמעותיות, ילכו. בנוסף, את המנדט השני של ש"ס (ואולי קצת מהראשון, בשל פרישת 'יחד'), ששייך לחבר המועצה הרב יוסי גלנט המייצג את שאר קהילות ברסלב בעיר, כנראה לא יקבל מהסיבה הפשוטה כי חלק מהקהילות הללו הינם מפורשי סיעת 'שלומי אמונים' ונחשבים ליריבים. את המנדט של 'דגל התורה' מסיבות דומות שאין המקום לפורטן.

כזכור, בשבוע שעבר כבר הביעו גורמים מהקהילות החסידיות והליטאיות בצפת בפני 'חדשות צפת' את חששם כי ראש העיר החילוני אילן שוחט יריץ ברגע האחרון 'מועמד קש' חרדי רק כדי להפריע למועמד החרדי הקיים אליעזר לזר הנהנה מתמיכה חרדית וחילונית רחבה (גם אם כעת עדיין לא פומבית), באמצעות פילוג הקול החרדי. רבנים בצפת הביעו את תקוותם, כי בפרט בחודש הרחמים והסליחות, הגורמים הרלוונטיים יעסקו באחדות ולא בפילוג מיותר ומזיק.

גורמים פוליטיים בעיר אומרים ל'אקטואליק' כי חבל שהציבור החרדי לא מתאחד סביב שוקי אוחנה כמו שעשה שלמה חדד ואז יש לציבור החרדי סיכויים גדולים לנצח כי מועמד חרדי קשה לראות שינצח בקרב הזה."

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

  1. לכתב אין מושג

    מה הוא כתב. בלבל וקשקש ועשה סלט.

    סלטון מסלטי |
    הגב