מועצת גדולי התורה תתכנס הבוקר • במוקד: מינוי ליצמן לשר וחילולי השבת בבירה

כינוס המועצת יתחיל בשעה 11:30 והוא יהיה סגור לתקשורת. ע״פ ההערכות חברי המועצת צפויים לתת אור ירוק לסגן השר ליצמן להתמנות לשר. בהמשך הישיבה ידונו חברי המועצת בחילולי השבת המתרחבים בירושלים, כאשר גם הוראה על פרישה מהקואליציה העירונית עומדת על הפרק

מועצת גדולי התורה של "אגודת ישראל" תתכנס היום בשעה 11:30 בבית ועד הפועל של 'אגודת ישראל' בירושלים כדי לדון בהתרחבות של חילול השבת בירושלים ובערים אחרות לנוכח פתיחתו של מתחם "יס פלאנט" בירושלים, והמספר הגדל של בתי עסק הנפתחים בשבת. בדיון תועלה סוגיית השתתפותם של נציגי החרדים בקואליציה העירונית בירושלים.

במהלך הדיון צפויים האדמו"רים לדון בהחלטת בג"ץ כי על ליצמן להפסיק לכהן כסגן שר הבריאות ולמנותו לתפקיד שר לאחר שנמנע במהלך השנים במפלגת 'יהדות התורה' מלקחת תפקידי שרים.

"מעולם לא הייתה אידיאולוגיה לא להיות שר", אמר בתחילת השבוע ח"כ ישראל אייכלר בראיון לגל"צ. אייכלר העריך כי מועצת גדולי התורה של אגודת ישראל שצפויה להתכנס תאשר את מינויו של ליצמן לשר הבריאות.

צילום: פלאש 90
צילום: פלאש 90

"אני לא יכול לנחש, אני יכול רק לחשוב מה תהיה החלטת מועצת גדולי התורה. העיקרון הוא שמי שייקבע את זה זו מועצת גדולי התורה ולא אני ולא ליצמן".

גורמים ביהדות התורה העריכו כי מועצת גדולי התורה של אגודת ישראל תאפשר לח"כ ליצמן להתמנות לשר בריאות על כל הסמכויות הנלוות לכך.

עיקר הדיון צפוי לעסוק סביב ההחלטה לפתוח את מתחם 'יס פלאנט' בשבתות בירושלים. במהלך השבוע האחרון נועדו חברי מועצת העיר ירושלים מטעם אגודת ישראל בבתי האדמו"רים וביקשו הכוונתם בנוגע להתעצמות חילול השבת בבירה.

בסוף השבוע האחרון שיגרו חברי המועצה החרדים בירושלים מכתב נזעם ליועץ המשפטי של העירייה, שהעניק פרשנות לחוק העזר שאפשרה פתיחת עסקים בשבת בחלקים בעיר.

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

  1. אם אתם צריכים יועץ אסטרטגי אני כאן בכדי לעזור.

    אברמי קוריזר |
    הגב