'מועצת החכמים' תכריע: נתניהו או הרצוג

'מועצת החכמים' של ש"ס תתכנס להכריע על מי תמליץ ש"ס להרכבת הממשלה הבאה • דרעי רמז לאחרונה כי ש"ס נוטה לתמוך בנתניהו • 'יהדות התורה' תמתין להכרעתו של הגראי"ל שטיינמן שיציב תנאי להסדרת מעמד בני הישיבות

מעט יותר מחודש לפני בחירתו של ראש הממשלה הבא של מדינת ישראל, תתכנס מועצת החכמים של ש"ס כדי לדון בין היתר על מי מבין המועמדים לראשות הממשלה תמליץ סיעת ש"ס בפני הנשיא להרכיב את הממשלה.

גורמים בש"ס בשיחה עם 'קוקר': נכון לעכשיו לא ידוע על הכרעה חד משמעית בנושא, ובש"ס, כרגיל, מצפים שההכרעה תיפול רק סמוך לרגע האחרון. "מועצת החכמים תדון בסוגיה, אולם ספק רב אם יודיעו כבר קודם הבחירות על החלטתם. רוב הדיון אמור להתמקד דווקא בנושאים פנימיים של התנועה ולא בבחירתו של ראש הממשלה הבא".

בשיחה עם כתב 'ישראל היום' יהודה שלזינגר סירב דרעי להגיד על מי מהמועמדים ימליץ למועצת החכמים, אך בסיור שערך במהלך היום באזור הצפון אמר: "צריך לראות למי יש אפשרות להרכיב ממשלה וצריך להיות ריאליים. אני מעריך שלא יהיה שינוי גדול ובסופו של דבר נתניהו יהיה ראש הממשלה הבא. השאלה היא מה יהיה הרכב הממשלה. אני לא פוסל אף אחד".

לדבריו, "כשהשיח נסב סביב 'רק לא נתניהו' התקוממתי נגד זה, אם זה מה שהציבור רוצה אז הוא פסול?! אני בעד ממשלה רחבה. בשביל הנושאים החברתיים צריך ממשלה רחבה. אפשר לשתף פעולה כולם ביחד".

גם ב'יהדות התורה' עדיין לא הוחלט סופית במי יתמכו חברי הסיעה. בימים הקרובים צפוי מרן ראש הישיבה הגראי"ל שטיינמן ומועצת גדולי התורה להכריע במי יתמכו.

ראשי 'יהדות התורה' צפויים להיפגש עם מרן ראש הישיבה הגראי"ל שטיינמן על מנת לשמוע ממנו את הכרעתו בסוגייה. מרן ראש הישיבה צפוי להבהיר להם כי במידה ולא יוסדר מעמדם של בני הישיבות ולא יוגדרו סמכויותיו המדוייקות המועמד לא יקבל את תמיכת המפלגה.

[alooma ref="e8b119c1d179789b6dfecd158c4bfc21.mp4" src="1" autoplay="0" pid="0"]
ש"ס תהיה בממשלה הבאה. דרעי בכינוס מאות נציגי ההתיישבות

11 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. בעוד שלושה ימים הולך להתפרסם סקר של קמיל פוקס ופאנלס בערוץ 10 ולפיו – ש"ס כבר 5 מנדטים על גבול ה-4.

  הסקר הבא |
  הגב
 2. הכל משחקי מילים: אם ימליצו שמאל דרקי יאמר זה לא אני זו המועצת
  היינו בסרט הזה יא חמאר

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב
 3. מועצת החכמים=חותמת גומי של הארכיפושע דרקי עם כובע וחליפת המאפיה הסיציליאנית > בתמונה

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב
 4. עם כל הכבוד לרבני מועצת החכמים שליט"א, כל זה יוכרע בכל אחד בלבד, של אריה דרעי עצמו בלבד. הרי רואים בעליל שהם רק חותמת גומי לעריצותו וגחמותיו, ל צ ע ר נ ו ….

  יעקב |
  הגב
 5. בוא,תהיו טיפה יותר מקצועי ופחות חד צדדי…..
  אם כל הכבוד לרב שטינמן הוא לא המילה היחידה ביהדות התורה אל תשכחו מי ראש עיריית ירושלים ועוד הרבה דברים.

  חיים |
  הגב
 6. בשנים 1996 ו-1997 ניסה דרעי להשפיע בצורות שונות על מינוי היועץ המשפטי לממשלה. אמנם דרעי לא היה חבר בממשלה, ובש"ס עצמה עלו כוחות חדשים, שהתחרו במנהיגותו, ובהם אלי ישי.

  בינואר 1997 בזמן כהונת אריה דרעי כיו"ר שס התקיימה הצבעה על תוכניתו של ראש הממשלה בנימין נתניהו להעביר חלקים מהעיר חברון לרשות הפלסטינית, במסגרת הסדר. ש"ס הצביעה בעד ההסדר. ימים ספורים לאחר מכן פירסמה כתבת הערוץ הראשון, איילה חסון, שהצבעת אנשי ש"ס בעד הסכם חברון הייתה חלק מעסקה שבה סוכם כי ליועץ המשפטי לממשלה ימונה רוני בר-און (לימים חבר הכנסת ושר בממשלת ישראל), שנראה לדרעי כיועץ משפטי נוח לעניינו. מינויו של בר-און ליועץ המשפטי אכן התקבל במורת רוח בקהילה המשפטית, והיו רבים שסברו שחסרים לו האישיות והידע המשפטי המתאימים לתפקיד, דבר שהביא להתפטרותו המהירה (למעשה, בר און שימש כיועץ משפטי למשך סוף-שבוע אחד, מיום חמישי שבו מונה ועד יום ראשון שבו התפטר).

  בחודש אפריל 1997 פירסמו היועץ המשפטי החדש, אליקים רובינשטיין, ופרקליטת המדינה עדנה ארבל דו"ח על הפרשה. לדבריהם, כנגד רוב המעורבים בפרשה, ובהם בנימין נתניהו ושר המשפטים צחי הנגבי, אין להגיש כתבי אישום מחוסר ראיות, אך כנגד דרעי נמצאו ראיות כי בהתנהגותו דבק רבב פלילי, וכי יש להגיש כנגדו כתב אישום.

  בחודש ספטמבר 2003 החליט היועץ המשפטי אליקים רובינשטיין שלא להגיש כתב אישום כנגד דרעי בפרשה זו, בשל הנסיבות שהצטברו מאז, ובהן הרשעתו של דרעי ב"תיק האישי" וב"תיק הציבורי", מאסרו, ופרישתו מהחיים הפוליטיים.

  ישראל |
  הגב
 7. ב־1984 שימש מזכיר מועצת חכמי התורה של התנועה. במהלך 1985 שימש כעוזר שר הפנים הרב יצחק פרץ, ובסוף אותה שנה מוּנה למזכ"ל תנועת ש"ס. ביוני 1986 התגייס לשירות מקוצר של 3 חודשים בצה"ל. מיד לאחר שחרורו מצה"ל מונה למנכ"ל משרד הפנים, והוא בן 27 שנים בלבד. לאחר הבחירות לכנסת השתים עשרה ב־1988, מונה לשר הפנים בממשלתו של יצחק שמיר, על רקע סירובו של הרב פרץ לקבל את התפקיד בעקבות פסיקת בג"ץ שעל משרד הפנים לרשום גרים רפורמיים כיהודים. דרעי הושבע לתפקידו ב-22 בדצמבר 1988 והיה לשר הצעיר בתולדות מדינת ישראל.

  בשנים אלה זכה דרעי לכיסוי עיתונאי נרחב בעיתונות הכללית, ללא תקדים לפוליטיקאי חרדי. בשנת 1988 ביטל את הצנזורה על מחזות.‏

  ממשלת האחדות הלאומית סבלה מראשיתה מאי יציבות, ומניסיונות של מפלגת העבודה להיפרד ולחבור עם גורמים נוספים ולהקים ממשלה צרה בראשותה. דרעי היה שותף פעיל בניסיונות אלו. ידידותו האישית עם חיים רמון, מחברי הכנסת הצעירים והמובילים במפלגת העבודה באותה התקופה, הובילה למגעים שבסיומם הוסכם על הפלת הממשלה, והקמת ממשלת עבודה-חרדים במקומה. הסכמה זו קיבלה את ביטויה בהצבעת אי אמון ב-15 במרץ 1990, שהפילה את ממשלת האחדות, ובה נעדרו חמישה חברי כנסת של ש"ס. מהלך זה ידוע בכינוי "התרגיל המסריח". לאחר שהרבי מליובאוויטש והרב שך הפעילו את כל כובד משקלם למנוע את שיתוף הפעולה עם השמאל, שמעון פרס, יו"ר מפלגת העבודה, לא הצליח להקים קואליציה. בסופו של דבר הקים יו"ר הליכוד, יצחק שמיר, ממשלת ליכוד-ימין-חרדים, שגם בה כיהן דרעי כשר הפנים.

  עם ניצחון מפלגת העבודה בראשות יצחק רבין בבחירות בשנת 1992, הצטרפה ש"ס לממשלת ישראל העשרים וחמש, ודרעי המשיך לכהן כשר הפנים, ולראשונה החל לכהן כחבר כנסת.

  ישראל |
  הגב
 8. דרעי החליט דרעי, כי הוא רואה שישי לקח לו את המצביעים.

  הוא מכנס את המועצת, כאילו שהם החליטו, אבל ההחלטה ידועה מראש, כי דרעי המחליט…

  מכל מקום, לא יעזור לכם כלום, אנשים לא מאמינים לדרעי, רואים שהוא שמאלן, הרי הוא אמר שילך עם הרצוג, ורק ברגע שהבין שאין להרצוג סיכוי, רק עכשיו פתאום הוא נזכר בנתניהו.

  אלי ישי - אנחנו אחריך באש ובמיים!! |
  הגב
 9. קודם שיעברו את אחוז החסימה אחר כך שמועצת החכמות תתכנס ותחליט לפי מה שנראה עד עכשיו רק מועצת החכמות יחד עם דודי יוסף קובעות

  רחלי |
  הגב
  • את צריכה להתבייש בעצמך לאיזה בזיון גדולי הדור הגעת
   נפרצו כל הגבולות
   קצת כבוד למרן מאור ענינו זצ"ל שעם כל הכבוד לך היה יותר חכם ממך והחליט להיוועץ במועצת זו
   נמשיך בדרכו ונישמע למועצת שלו
   ולא נתייחס לכל סילופי ישי עם מועצות מוזרות שעטנז "לא במועצותיהם"

   שלומי |
   הגב
 10. בדיחה אף אחד לא מאמין לשקרים שרצים משס בעצם אף אחד כבר לא מתעניין בהם הם בכלל לא יעבר את אחוז החסימה היום יחד זה מפלגת מרן רק יחד העם איתנו התורה איתנו השם איתנו מרן איתנו

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב