מועצת הנשים של ש"ס התפרקה (הקלטה)

עדינה בר שלום התייחסה למועצת הנשים בש"ס, אותה הקימה בתחילת מערכת הבחירות, וחשפה בראיון לגלי צה"ל כי המועצת התפרקה. { בתו של מרן}

לרגל יום האישה הבינלאומי, עדינה בר שלום התייחסה למועצת הנשים בש"ס, אותה הקימה בתחילת מערכת הבחירות, וחשפה בראיון לגלי צה"ל "אני לא יודעת מה קורה שם, אני לא שם. אנחנו במקום אחר", אמרה ובכך חשפה שהיא אינה פעילה שם.

בתכנית השתתפה הזמרת יהודית רביץ שהגישה במשותף עם רזי ברקאי את "מה בוער".יהודית רביץ פנתה אל בר שלום והקשתה על ההלכה שאומרת" קול באשה ערווה". בר שלום המציאה פסק משלה ופירשה את הההלכה כלבבה,  "לקחו את "קול באישה ערווה" לקיצוניות. אסור לאישה לעמוד על במה ולרקד ולשיר יחד כלפי גברים שמרוכזים בה. אבל אם יש תזמורת ואישה שרה, גבר יכול לשבת ולהנות מבלי להסתכל עליה בערגה. הפתיינות כאן היא האסורה".

: "בלי לקחת בחשבון את האלמנט המגדרי, אני אדם שעולה על הבמה. המחשבה שלי כשאני עולה על הבמה זה 'בואו אנחנו, אני ואתם, נעשה משהו שייטיב איתנו'. המחשבה הישנה הזאת של לרקד ולפזז היא לא מרכז הכובד. אני רוצה לקחת את שנינו, כמעשה משותף, למקום יותר טוב".

 

על התקדמות הנשים החרדיות בשוק התעסוקה, אמר בר שלום, "כבר 50 שנה שנשים חרדיות לא מחויבות רק לבית, ברוב הדברים החיצוניים הנשים טיפלו, אבל עשו את זה ממקום מאוד מופנם", סיפרה בתו של מרן , "אנחנו אנשים קונפורמיסטים, מאוד חשובה לנו הסביבה, מעט מאוד אנשים יכולים לצאת נגד החברה שלהם ולעשות מה בראש שלהם. האישה החרדית עושה שני צעדים קדימה, וצעד אחד אחורה – היא מסתכלת כדי שזה לא יזעזע את אמות הסיפים".

 

 

 

 

 

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.