מועצת חכמי התורה: "אנחנו גוזרים על דרעי להישאר בש"ס" (וידאו)

מועצת החכמים של ש"ס הכריעה: "דרעי יישאר בתפקידו כיו"ר ש"ס". חברי "המועצת" עלו לביתו של דרעי ומסרו לו את מכתב התגובה לבקשת ההתפטרות: "אנחנו גוזרים עליו להמשיך בתפקידו". וידאו

הדרמה בש"ס. יו"ר המפלגה, אריה דרעי, העביר היום (שני) מכתב למועצת חכמי התורה בו הוא מבקש להתפטר מתפקידו ולפרוש מהחיים הפוליטיים. ההחלטה הגיעה לאחר פרסום הקלטות שנחשפו אתמול בערוץ 2, בו נשמע הרב עובדיה יוסף ז"ל טוען כי דרעי לא ראוי לעמוד בראש המפלגה"

חברי מועצת החכמים התכנסו לדיון ארוך ברחוב הקבלן 45 כדי לדון בטלטלה הקשה שועברת תנועת ש"ס ובמכתב ההתפטרות שהגיש דרעי, מרחוב הקבלן יצאו חברי המועצת לביתו של יו"ר ש"ס אריה דרעי שם גזרו עליו להישאר בתפקידו כיו"ר ש"ס.

צפו בהכרעת המועצת שדוחה בתוקף את בקשת דרעי

(באדיבות רשת)

להלן נוסח מכתב חברי מועצת החכמים כפי שפורסם הערב:

"התכנסנו למחות ולבכות על כבודו של מרן שחולל על ידי אנשים שרודפים כבוד ושררה. בפרט כאשר כל מטרת הקמתה של התנועה הייתה להחזיר את עטרת יהדות ספרד ולא בשביל כבוד של איש כזה או אחר, עליה הקריב את חלבו ודמו עשרות בשנים, תנועת ש"ס תמשיך ותפעיל ביתר שאת וביתר עוז את מפעלי החינוך הקדושים ויתר מפעליו של מרן בהרמת קרן יהדות במזרח".

חברי המועצת הוסיפו, אנו מחזקים את ידיו של ידידנו יו"ר תנועת ש"ס ח"כ אריה דרעי השם יחיהו ויזכהו, שמוסר את נפשו למען המשך מפעליו של מרן ולביצור מעמד היהדות ולשמוע את עניי הארץ, לא זזה ידו תחת ידנו, השם עמנו".

"הננו בקריאה קדושה לכלל רבני ישראל ההולכים בדרכו של מרן לפעול למען תנועת ש"ס ולמען הרמת קרן יהדות ספרד ולמען ביצור חומות היהדות. הננו קוראים בזה שלא להיגרר למחלוקות ולביזוי תלמידי חכמים אין רפואה למכתו. חובה על כל אחד להרבות שלום בישראל".
"מועצת חכמי התורה דוחה בתוקף את בקשת יו"ר התנועה לפרוש מתפקידו וקובעת שהוא ממלא את תפקידו ביד רמה ובנאמנות ועל פי דעת תורה, ונועץ עמנו בכל דבר הצריך עצה ואנו ממלאים הערכה באופן ניהול התנועה. אנחנו גוזרים עליו להמשיך בתפקידו ואנו עומדים אחריו בכל עוז, את המכתבים של דרעי אנחנו מחזירים לו חזרה ומבטלים את מכתב ההתפטרות שלו מרן יתפלל ממקומו ליד כסא הכבוד והשם הטוב יסיר חרפת עמו".

מוקדם יותר כתב דרעי לרבני המפלגה כי "הכאב שפילח את לבי אתמול היה קשה יותר מפטירתו של הרב עובדיה יוסף". במכתב שפורסם בערוץ 10 תיאר יו"ר ש"ס כי "הלב נקרע לאור חילול השם הנורא, ביזיון כבוד התורה והפגיעה בכבודו של מרן. לכן החלטתי לבוא מול מעלת תורתכם ולהחזיר את התפקיד שהטלתם עליי".

 

עוד כתבות בנושא:

מועצת חכמי התורה: "אנחנו גוזרים על דרעי להישאר בש"ס מרן יתפלל עליו על יד כיסא הכבוד" (הקלטה)

חברי ה'"מועצת" עולים לביתו של דרעי בניסיון לבלום את התפטרותו

דרמה בש"ס: דרעי הציע למועצת לפרוש מהחיים הפוליטיים

הטלטלה בש"ס: סקר: 6 מנדטים. אלי ישי על גבול אחוז החסימה

בני אלבז עולה להתקפה: "ישי בוגד, קנאי, שיקר את מרן

רבי אמנון יצחק על ההקלטות: "הסיתו את מרן"

אמסלם: "צבי חקק מפיץ ההקלטות מבית הרב עובדיה יוסף"

מקורבי ישי מאיימים: "נחשוף את הקופסה השחורה האמיתית"

הרב דוד יוסף: "ישי חצוף". בר שלום: "סליחה אבא"

.

 

5 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. שלא תטעו אף אחד מחברי המועצת אינו נאמן למרן זצ"ל כולם בגדו בו בחייו ובמותו והאכילו אותו מרורים, כולם מפחדים לומר את האמת, אך מרן זצ"ל יושב למעלה ורואה את האמת ויודע מי אהב אותו באמת, ללא תנאים הלוא הוא מרן פוסק הדור וראש המעיינים סיני ועוקר הרים רבנו מאיר מאזוז שליט"א שעליו אמר מרן היא הישיבה היחידה שהולכת בדרכי ולא בדרכי האשכנזים ששיבשו את דרך הלימוד, מרן אהב אותו והמליץ לכל בחור ששאל אותו לישיבה הפנה אותו אליו, זאת האמת ולא מה שיספרו אתרי האינטרנט ועיתוני המגזר אלה הם אנוסי דרעי ומבקשי המזומנים אנשים שהאמת זרה להם ומואסים בה.

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב
 2. דרעי "גזר"על דוד להכנס למועצת ודוד "גוזר" על דרעי להכנס לשס,אלא שהצבור לא מטומטמם ולכן הוא בז לקומדיה של הנוכל מגלגל העיניים

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב
 3. מועצת חושך וחותמת גומי של המפיונר דרקי
  ממש דרקי עניו מאוד ולא רודף כבוד ושררה
  אריה תביא שלוק משטו דרקי
  מורשת מרן? מתי המועצת וחבורת דרקי פתחו ספר של מרן ע"ה?
  חבורת צבועים על גבו של מרן ע"ה
  תפלו ולא תקומו אמן

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב
 4. מרן: "דרעי חימם את כדורי לצאת נגדי ונגד שס".

  מי עוד יתן קולו למבזה מרן זה??

  תלמיד מרן |
  הגב
 5. שוב דרעי משתמש בשירות הרבנים להוביל מהלכים פוליטיים קטנוניים ומכוערים.
  רשע ומרושע

  איש יהודי |
  הגב