מועצת יש"ע: בערב תענית אסתר יוטל 'אות קלון'

החוק לשוויון בנטל אושר בועדת שקד וצפוי להגיע בשבועות הקרובים למליאת הכנסת, להצבעה בקריאה שנייה ושלישית. יו"ר מליאת מועצת יש"ע עדי מינץ תוקף את הסנקציות הפליליות שיוטלו על בחורי הישיבות ומכנה אותם "אות קלון", משמעות הסנקציות, אמר מינץ, היא הובלת תלמידים מבית המדרש לבית הכלא במדינה היהודית.

"שבוע טוב של מוצאי שבת ויקהל משה את בני ישראל", כתב מינץ בדף הפייסבוק האישי שלו. "תזכרו את התאריך י' באדר ב' ה'תשע"ד. (12.3.14), בתאריך הזה ערב תענית אסתר (מוקדם), תתקיים ההצבעה על חוק השוויון בנטל.
בחוק הזה שאין לו באמת שוויון בנטל, יש בעיה אחת גדולה, והיא הסנקציות הפליליות". מינץ הוסיף ותקף את החוק: "לכולם ברור שכל התהליך היה מוביל ליתר השתלבות של הציבור החרדי שבין כה וכה מתחיל להשתלב. אבל הסנקציות הפליליות הן סמל. סמל שמשמעותו הסמלית (על אף שלא תקרה) היא הובלת תלמידים מבית המדרש לבית הכלא במדינה היהודית". מינץ, תקף את יו"ר 'יש עתיד' יאיר לפיד על המאבק נגד עולם התורה וקרא: "את הסמל הזה שחרת לפיד על דגלו יש להסיר".
 
מינץ תקף את איומי יש עתיד לפרישה מהקואליציה: "הדרישה הזו לא מופיעה בהסכם הקואליציוני. ראש הממשלה מתנגד לכך ונגרר על כורחו". מינץ קרא לחברי הכנסת של הגוש הימני: "חברי הכנסת של הליכוד, חברי הכנסת של הבית היהודי, חברי שדולת ארץ ישראל. הישמעו לצו מצפונכם. הסירו מהחוק את אות הקלון, בטלו את הסמל. בערב תענית אסתר בטלו את הגזירה הזו. בכך תסייעו לתהליך ההשתלבות של החרדים. ובכך לא תכניסו אות קלון לספר החוקים של מדינת ישראל". 

בסיום דבריו, התייחס מינץ לאיומי לפיד: "לפיד מאיים? נכון, אם הוא יפרוש ייכנסו המפלגות החרדיות".
 

כזכור, כבר לפני כשבוע וחצי קרא מינץ, המשמש כיו"ר מליאת מועצת יש"ע, להמשיך את ההתקרבות בין הבית היהודי למפלגות החרדיות.

2 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. הבעיה היא שחסידי דושינסקי נגד "נשי הצנועות" הלובשות שאל כמנהג ירושלם

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב
 2. מינץ, חבל, הברית הופרה.

  איש לאוהליך ישראל.
  אתם תטפלו בעצמכם על חשבונינו,
  ואנחנו נטפל בעצמנו על חשבונכם.

  זו האסטרטגיה שמר בנט בחר, מה לעשות ?

  חיים |
  הגב