סגר"ע מודיעין עילית: "אם שמו של הגראי"ל יופיע על הפחים זה יהיה ביזיון"

חברי מועצת מודיעין עילית אישרו לפני זמן קצר את שינוי שם העיר ל'איילת השחר'. חברי המועצה הביעו תמיהה על ההחלטה

‏ללא מתנגדים: חברי מועצת מודיעין עילית אישרו לפני זמן קצר את שינוי שם העיר ל'איילת השחר'.

לאקטואליק נודע כי חלק מחברי המועצה הביעו תמיהה על ההחלטה. סגר"ע מ"ע טובייה פריינד אמר בישיבה המועצה בה הוחלט על שינוי שמה של מודיעין עילית ל"איילת השחר": "אם יהיה רשום על כל הפחים איילת השחר זה ביזיון גדול". פריינד ציין כי אם ר' חיים נתן את ברכתו – אז גם הוא תומך.

ח"מ נחמן ניימן טען בישיבה כי: "התושבים לא יתרגלו לזה". לבסוף, ראש העיר גוטרמן הציע: "נביא לאישור המועצה. ואז נבדוק מבחינה משפטית". כאמור, חברי המועצה החליטו לאשר את ההחלטה פה אחד ללא מתנגדים.

טוביה פריינד מסר לאחר הישיבה: "לאחר שהחלפת השם קיבל את ברכתו של הגר"ח שליט"א, כמחזיק תיק חינוך ותרבות אני מציע שבמקביל להחלפת שם העיר להקצות משאבים כדי לקיים את צוואתו של הרב שטיינמן זצ"ל ולהקים מפעל משניות, כפי שכתב צוואתו ללמוד לעילוי נשמתו, ולא להתעסק בהנצחות שספק אם יאושרו בועדת השמות

לפני מספר חודשים פרסמנו כי ראש עיריית מודיעין עילית יעקב גוטרמן פנה ליו"ר שס אריה דרעי בבקשה להחליף את שמה של מודיעין עילית לאיילת השחר – ע"ש של מרן ראש הישיבה הרב שטיינמן, וזאת מכיוון שהרב שטיינמן תרם לעיר בכל צעד ושעל. מבחינה משפטית לא נראה שועדת השמות תאשר את ההחלטה וזאת משום ששם דומה יש כיום ביישוב איילת השחר..

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.