מועצת רכסים אישרה תקציב בסך 322,693 שקלים עבור הנגשת תחנות אוטובוסים למוגבלים

המועצה המקומית 'רכסים' אישרה באחת מישיבותיה האחרונות תקציב בסך 322,693 שקלים עבור הנגשת תחנות אוטובוסים לנכים וזקנים ברחבי הישוב. במהלך הישיבה הציג ראש המועצה את הפרויקט ונימק שחוק שוויון זכויות לאנשים עם מוגבלות מחייב נגישות של התחבורה הציבורית על כל מרכיביה, ובשנים האחרונות מושקעים בישראל כסף ומשאבים רבים לרכישת אוטובוסים נגישים. עם זאת, כדי לאפשר גם לציבור הגדול של אנשים עם מוגבלות להשתמש בתחבורה ציבורית אין די בנגישות האוטובוסים אל גם בדרכי הנגישות לתחנות האוטובוסים.

בעקבות כך, המועצה יזמה פרויקט בשיתוף משרד התחבורה-  'הנגשת תחנות אוטובוסים' לנכים וזקנים בעלות של 322,693 שקלים. העבודות הצפויות בתקופה הקרובה הינן הורדת מדרכות, ביצוע שיפועים בכל התחנות הקיימות על מנת לאפשר נגישות. הפרויקט מלווה על ידי יועץ נגישות מטעם המועצה. הרב דן כהן ראש המועצה: "ההחלטה התקבלה מתוך תחושת אחריות גדולה לאנשים נכים, זקנים ואימהות עם עגלות, שלא יצטרכו לסכן את עצמם בדרך לעליה לאוטובוסים".

ארגון 'לב מלכה'- המטפלים בילדים חולי סרטן המרותקים לכיסאות גלגלים ביקשו להודות לראש המועצה הרב דן כהן על ההחלטה הברוכה שהתקבלה לטובת התושבים המוגבלים. " אני קורא לשאר הרשויות לטפל גם בעניין נגישות תחנות האוטובוסים למוגבלים" אומר הרב אהרן אברמן יו"ר 'לב מלכה'. "החלטה זאת מצטרפת להחלטה מבורכת שקיבלה באחרונה ועדת העבודה והרווחה של הכנסת, בראשות ח"כ חיים כץ, שאישרה תקנות חדשות המורות לחברות להשכרת רכב ולחברות להשכרת אוטובוסים לטיולים להנגיש את הרכבים לשימוש נכים. זאת ללא עלות נוספות של הנוסעים".

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

  1. הרב דן כהן לא מפסיק בעשיה הברוכה שלו תמשיך הלאה כולם איתך באש ובמים

    כנסו |
    הגב