מופת ברכסים: מדוע נעלם הבעל קורא?

מתפללי בתי הכנסת חיפשו בעל קורא אך למרבה הההפתעה אין בנמצא, הקוראים בתורה נסעו לחופשה משפחתית ולפיכך לא היה מי שיקרא בתורה עבור ציבור בני התורה בישוב – מה שהביא בהמשך לתפנית בעלילה.

סיפור מופלא התרחש השבוע בישוב החרדי רכסים שבצפון: מתפללי בתי הכנסת בישוב החרדי, חיפשו בעל קורא אך למרבה הההפתעה אין בנמצא. לאחר בדיקה קצרה גילו  המתפללים כי הם נסעו לחופשה משפתתית – ולפיכך לא היה מי שיקרא בתורה עבור ציבור בני התורה בישוב – מה שהביא בהמשך לתפנית בעלילה.

בעל המעשה מספר ל'קוקר' על הפתרון שנמצא והביא לגילוי המפתיע, "הלכנו מספר אברכים לאחד מבתי הכנסת ומצאנו שם בעל קורא שיקרא בתורה וכך כל בני הישוב הגיעו לשם והוא קרא מספר פעמים בתורה בכדי לזכות את כל ציבור בני התורה בישוב שנותר שמם מבעל קורא".

בשלב הזה הופתעו המתפללים לגלות כי הספר תורה שבו קראו כל בני הישוב, נתרם לעילוי נשמתו של יהודי שנפטר לאחרונה. יום היוראצייט חל בדיוק.. היום….

"מתפלי בתי הכנסת ברכסים כולם זכו לשמוע קריאת התורה בספר תורה של אותו יהודי שנפטר באותו יום, כך שהזכויות  והתפילות תרמו בסיעתא דשמיא מיוחדת לעילוי נשמתו". מספר בהתרגשות ישראל אחד מבני הישוב.

רבני רכסים עצמם הגיבו בהתפעלות על המקרה ואמרו כי "יד השם בדבר והיא זאת שכיוונה שלא ישארו בעלי קורא בעיר".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.