מדהים: הקשיב למרן הגר"ח, והרויח 75 אלף ש"ח

סיפור טרי מלפני שבוע אצל שר התורה מרן הגר"ח על מסירות בימי המלחמה בהקשבה לקול הצדיק והרווח העצום בצידה.

מופת שבכוחו לשפוך אור על המצווה החשובה של הכנסת האורחים, הכל התחיל כאשר בעל צימר בצפת, הסכים לארח ביחידות הדיור שלו משפחה מהעיר אשדוד שביתה הופגז ונפגע קשות על ידי הרקטות, עד שימצאו שוכרים שיסכימו לשלם טבין ותקילין עבור השהייה במקום.

התנאי הוצג בפני המשפחה, וזו הסכימה, ובלבד שיהיו לה כמה רגעי הפוגה מרעש הטילים המטריד והמאיים.

כמובן שלא תיארה לעצמה, שכבר אחרי שבוע – יימצא אותו שוכר, והיא תיאלץ להתפנות מן המקום לאלתר. צער נורא אפף את המשפחה כשנדרשה לעזוב את הצימר – וזאת משום שפשוט לא היה לה לאן ללכת.

לבו של בעל המקום התמלא רחמים על משפחה אומללה שאין לה להיכן ללכת, והוא החליט להתקשר לנכדו של מרן הגר"ח קניבסקי שליט״א בבקשו עצה ותושייה, כיצד לנהוג בסוגיה המורכבת שלפניו.

מה רבה הייתה הפתעתו כשרבינו ענה: ״השאר את המשפחה אצלך, והקב״ה ישלח לך שפע בעבור המצווה הזאת״.

הרב אמר – אז עושים. המשפחה נשארה בצימר, ולאחר ימים ספורים בלבד – הגיעה מעטפה בדואר. בעל הצימר הופתע לגלות שבמעטפה נח לו צ׳ק שמן על סך 75,000 ₪ ־ והוא הנמען.

איך זה יכול להיות? בירור קצר העלה, כי בעקבות תביעה שהגיש לחברת הביטוח שלו – על נזקים שנגרמו בביתו בחורף הסוער אשתקד, סוף סוף נענתה בחיוב – לאחר הפצרות חוזרות ונשנות בהן התחמקה חברת הביטוח בכל דרך אפשרית מתשלום כלשהו.

האיש אומנם התייאש זה מכבר מהתביעה, ולא ציפה כלל וכלל לקבל את סכום הפיצוי שדרש, אולם בו ביום שהסכים להמשיך בעשיית החסד, לפי הוראת וברכת הרב, השתחרר השסתום מן השפע שאמור היה להגיע אליו, וחברת הביטוח שילמה את מלוא סכום הפיצוי שנדרשה לו.

מדהים לגלות שמה שהפריד בינו לבין צ׳ק של 75,000 ₪ היה חסד, ותו לא. כיום, למוד ניסיון הוא אומר כי מחסד ומברכת צדיק לא מפסידים אף פעם.

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

  1. מופת וישועה מברכת הצדיק הרבי קניבסקי, כי אין דבר חשוב כמו לשמוע ולהתייעץ עם צדיקים גדולים וצדיקות העושים לשם מצוה, גם אני קבלתי ברכה לחנות של בעלי, שהיתה בהפסדים, מהצדיקה הרבנית יפה כהן המברכת מבני ברק, ומאז בעלי מרויח בחנות ממש טוב, כי ברכות של צדיקים וצדיקות פועל ישועה תודה לה' ישתבח שמו ויתעלה.

    מזל |
    הגב