מוציאים ויזה לארה"ב? בדקו אם תוכלו לקבל פטור מראיון

ארצות הברית מציעה מגוון רחב של אטרקציות ומקומות מופלאים שאפשר לטייל בהם. כל מי שמעוניין לראות איך נראים מרחבים גדולים, יערות, שלכת אמתית בחודשי הסתיו וכן לבקר במקומות דוגמת ברוקלין, לוס אנג'לס או לאס וגאס, ממהר לחדש את הדרכון שלו ולהכין את החפצים לנסיעה. אך לפני הכול, חשוב לדאוג לעניין הוצאת ויזה לארה"ב

מדוע הישראלים חייבים להוציא ויזה לארה"ב?

הקונגרס האמריקני חוקק ב-1986 חוק המאפשר למדינות שונות להגיש בקשה לפטור מוויזה לארה"ב עבור תיירים המעוניינים לבקר בשטחה לתקופה שאינה עולה על 90 יום. מדינות המקבלות את הפטור יכולות להיכלל ב- Visa Waiver Program ( (VWP. ישראל הגישה את הבקשה לפטור ב-2005, אך נכון להיום היא אינה עומדת בקריטריונים המאפשרים לה להשיג את הפטור המיוחל. למרות הקרבה בין ישראל לארה"ב, על אזרחי ישראל להוציא ויזה לארה"ב למטרת תיירות ועסקים על מנת לבקר בה וזאת משתי סיבות עיקריות.

ראשית, כדי שניתן יהיה להיכלל ב-VWP, אחוז סירוב הבקשות לוויזה צריך לעמוד על 3 בלבד. וזאת בזמן שנכון לעכשיו אחוז מסורבי הוויזה בישראל נע בין 5 ל-7. הסיבה השנייה היא יחס בלתי הדדי כלפי אזרחים אמריקניים המבקשים להיכנס לישראל. אמריקנים ממוצא ערבי צריכים לעבור בידוק ביטחוני בשטח ישראל על מנת להיכנס לארץ. היות שאחד מהתנאים לקבלת פטור מוויזה הוא התחייבות הדדית ומכיוון שגורמי הביטחון בישראל אינם נכונים להתחייבות כזו, ישראלים המעוניינים לבקר בארה"ב צריכים להוציא ויזה.

מה כולל התהליך של הוצאת ויזה?

כל המעוניין להגיע לארה"ב למטרת תיירות או עסקים צריך למלא טופס ds160. את הטופס הזה יש למלא באנגלית לפרטי פרטים. עליכם לוודא כי אתם ממלאים פרטים נכונים ומדויקים, לדוגמה, בית הספר שבו לומדים ילדיכם או כתובת מקום העבודה שלכם. כמו כן, בטופס תצטרכו לפרט מהי מטרת הביקור שלכם והיכן אתם מעוניינים לטייל. לאחר מילוי טופס ds160 חשוב לשלם את האגרה בסך של 160 דולר. כמו כן, עוד לפני מילוי הטפסים יש צורך לבצע קביעת תור לראיון בשגרירות. תידרשו לעבור ראיון קצר בארצות הברית, על מנת שנציגי ארה"ב יוכלו לוודא שאינם מהווים מקור לאיום למדינתם.

מי יכול לקבל פטור מהריאיון בשגרירות?

במקרים מסוימים ניתן לקבל פטור מראיון בשגרירות ארה"ב. לשם כך חשוב לעמוד בקריטריונים הבאים:

  • אזרח ישראל שהייתה לו ויזה, וכעת הוא מעוניין לבצע חידוש ויזה לארה"ב.
  • אזרח שהוציא ויזה לאחר 2008.
  • אדם המחליט להוציא את הוויזה באותה השגרירות שבה הוציאו לו אותה בפעם או בפעמים הקודמות.
  • מי שגילה כי תוקפה של הוויזה פג בתקופה של 12 החודשים האחרונים.
  • הוויזה הקודמת שפג תוקפה הונפקה לאזרח הישראלי בהיותו מעל גיל 14.
  • הוויזה הקודמת אינה כוללת הערות כמו WAIVER OF INELIGIBILITY 2012 או  CLEARANCE RECEIVED.

ואם חייבים להגיע לריאיון?

במקרים רבים לא ניתן לקבל פטור מהריאיון בשגרירות גם אם מדובר בחידוש ויזה שפג תוקפה. על כל פנים, חשוב להתכונן לראיון היטב לראיון כדי לעבור אותו בשלום. דבר ראשון, כדאי להגיע לשגרירות כחצי שעה לפני תחילת הריאיון, על מנת שתעברו בנחת את הבדיקה הביטחונית. שנית, יש צורך להביא את כל האישורים הנחוצים (כולל האישורים הרפואיים) בצירוף שתי תמונות פספורט איכותיות. דבר שלישי, עליכם להוכיח כי יש לכם חיים טובים ומסודרים בארץ ואין לכם כל כוונה להגר לארה"ב באופן בלתי חוקי. כך שכדאי להביא אישורי עבודה מהמעסיק, אישור על חשבון בנק המנוהל בארץ ומסמכים המעידים על כך שיש לכם נכסים בישראל. ולסיום, הקפידו על הופעה מסודרת ונקייה ושדרו רוגע ונינוחות. כך יבינו נציגי השגרירות שאין לכם באמת מה להסתיר.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.