מוקד סיוע לנפגעי הסערה – מאות פניות כבר הגיעו ל'קו החם'

'דגל התורה' בירושלים פתחה מרכז סיוע לקבלת פיצויים עבור נזקי הסערה; מאות פניות הגיעו ל'קו החם' הייעודי.

השלג כבר כמעט נמס – אך רבים עדיין עסוקים בבדיקת הנזקים שהסבה להם הסופה: המחלקה לפניות ציבור של 'דגל התורה' פתחה קו טלפוני לבירור הזכויות והפיצויים האפשריים בגין הנזקים השונים.

המיזם הינו בשיתוף משרד עו"ד מושקוביץ – בראשות עו"ד מנחם מושקוביץ – והוא מסייע בהתנהלות מול הרשויות, חברות הביטוח, חברת החשמל, מעסיקים ועוד.

עם פתיחת הקו, הגיעו מאות פניות בנושאים מגוונים. חלק גדול מהפניות עסקו בהפסד ימי עבודה, פיצויים על נזקי רכוש, בתים ורכבים, ודברים דומים הקשורים בסופה. צוות משרד עו"ד מושקוביץ' סייעו לכל פונה וסיפקו לו את מירב המידע הנחוץ בכדי שיוכל להתמודד עם נזקו כהלכה.

לטובת אלו שעדיין לא פנו, אומרים במשרד, ראשית עליהם לתעד את הנזק בתמונות ברורות. כמו כן, יש לבצע רישום מדויק של ההוצאות שהתבקשו בעקבות הנזק ולשמור את הקבלות עבור תשלומים שנדרשו לתיקון.
במקרה שחברת הביטוח הגישה חוות דעת שמאית מטעמה, אשר לדעת הניזוקים לא משקפת נכונה את הנזק, לא מדובר בסוף פסוק וניתן להגיש חוות דעת שמאית נגדית בצורה פרטית. עוד אומרים במשרד כי חשוב מאוד לשמר את חלופת המכתבים בין הניזוק לבין חברת הביטוח. במשרד מדגישים כי על תלונות כנגד חברות ביטוח חלה תקופת התיישנות קצרה, בת שלוש שנים, ועל כן אין להתמהמה עם התביעה ויש להגישה בהקדם ובסמיכות לאירוע.

פונים רבים ביקשו לברר מה ניתן לעשות במקרה שעץ, אשר גדל במרחב ציבורי ונמצא באחריות העירייה, נפל בעקבות הסופה וגרם נזק לבית. במשרד השיבו כי על הניזוק להוכיח שהרשות העירונית הפרה את חובתה לתחזק את העץ, לגוזמו ולוודא שישרוד אף במקרה של סערה. במקרה שהעץ הינו בבעלות פרטית יש להוכיח את הדבר בנוגע לבעליו.

לגבי רכבים שניזוק בסערה: בדרך כלל, אם הרכב מבוטח בביטוח מקיף – ישנו כיסוי מלא לכל הנזקים.

לגבי נושאי רטיבות וצנרת, במשרד אומרים כי פוליסת ביטוח דירה סטנדרטית מכסה נזקי סערה, אך אינה מכסה נזקים שנגרמו כתוצאה מחדירת מים מהגג או מהקירות החיצוניים. פוליסה המכילה סעיף מפורש אודות נזקי צנרת תכסה גם נזק שנגרם כתוצאה מפיצוצים בצנרת עקב הקרה או קפיאת מים בדודים.

עובדים שנאלצו להיעדר מהעבודה בשל הסערה, לא זכאים לקבל תשלום עבור הימים שהחסירו, כיוון שלא מדובר במצב שהמעסיקים הם שמנעו מהם לעבוד. עם זאת, ייתכן והמעסיק יוכל להחשיב את ימי הסערה כחלק מהחופשה השנתית המגיעה לעובד. האפשרות האחרונה מותנה בכך שלעובד אכן צבורים ימי חופשה, והינה בכפוף לכלל האומר כי על חופשה בת שבעה ימים ומעלה המעסיק ייתן הודעה ארבעה עשרה ימים לפניה.

תמונה ראשית – שמואל בן ישי

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.