הסוף לתאגיד? נתניהו בכנסת: "נשקם את רשות השידור" – הצטרפו לשידור החי

בצל התפטרותו של דרעי, סערת התאגיד ופינוי עמונה, נפתח בשעה זו מושב החורף של הכנסת. נתניהו התייחס באופן נדיר גם לקיפאון המדיני והטיל פצצה כאשר רמז כי יסגור את התאגיד וישקם את רשות השידור . הצטרפו לשידור החי בערוץ 2

בצל התפטרותו של דרעי, סערת התאגיד ופינוי עמונה, נפתח בשעה זו מושב החורף של הכנסת.

נתניהו התייחס באופן נדיר גם לקיפאון המדיני  והטיל פצצה כאשר רמז כי יסגור את התאגיד  וישקם את רשות השידור : "אבו מאזן, שקראנו לו מאות פעמים עם יד מושטת לבוא לשיחות ישירות, מסרב לענות ליד המושטת. להערכתי זה ייקח עוד זמן עד ששכנינו הפלסטינים יבינו שאנחנו כאן כדי להישאר, ולכן ייתכן מאוד שהדרך לשלום תתהפך – במקום שהפלסטינים יביאו את העולם הערבי, העולם הערבי יביא את הפלסטינים. אנחנו עובדים על זה כל הזמן, ללא לאות, בדרך שקולה ואחראיות ומציאותית תוך שמירה על אינטרסים – ובראשם הביטחון".

ראש הממשלה המשיך ואמר, "אני מבין שיש כאלה שמנסים בכוח למכור לנו שלא טוב לחיות פה, אבל הציבור שלנו לא קונה את זה. אזרחי ישראל אוהבים את המדינה, גאים במדינה", קבע ראש הממשלה – שזהו לו המושב ה-11 בהנהגת המדינה. "הם יודעים שבמרחב הסוער של המזרח התיכון ישראל היא מדינה בטוחה. נכון, חבריי, יש גם בעיות שצריך לפתור והחשובה שבהן היא הדיור. אנחנו משקיעים הרבה מאוד מאמצים לפתור את הנושא הזה".

 

בנאומו התעכב גם על התמורות המדיניות: "דווקא בשנים האחרונות, כשהמזרח התיכון כולו קורס מסביבנו, הפכנו את ישראל למעצמה. לא למעצמת-על, אבל בהחלט קידמנו מאוד את מעמדנו ככוח עולמי בהרבה מאוד תחומים", הוסיף נתניהו. "מכל העולם באים ללמוד מאיתנו. יש רבים בעולם הערבי שלמדו להתייחס בכבוד והערכה לישראל. למה זה קורה? כי התקפלנו? כי נסוגנו לקווי 67? כי חילקנו את ירושלים? זה קורה כי אנחנו חזקים. אני יודע שהדברים שאמרתי לא ישכנעו כמה מחבריי באופוזיציה. יש כאן תעשייה מפותחת של דכדוך".

 

נתניהו הדגיש בנאומו: "הדבר המדהים ביותר בעיניי הוא שאנשים שנתנו בעבר עצות סרק ממשיכים לתת את אותן עצות גם היום – להתקפל, לסגת, להרכין ראש. למרות שמה שהם אומרים מופרך כל פעם מחדש, הם ממשיכים בשלהם. 'רק תצאו מהשטחים, יהיה טוב. לא משנה מה יקרה בצד השני אחרי שניסוג'. לפעמים נדמה לי שחלק מהאנשים הללו חיים ביקום מקביל".

"אני לא נבהל מקריאות ביניים וביקורת כי יש לי אמונה עמוקה – במזרח התיכון הסוער והבלתי יציב יש רק מדיניות אחת להבטיח את העתיד, את השלום ואת התקווה – וזה ישראל חזקה", הבהיר ראש הממשלה. "הרוב הגדול של אזרחי ישראל מבינים זאת היטב, את מה שהפרשנים מסרבים להבין – שבאזורנו החלש לא שורד, רק החזק שורד והחזק הוא זה שמשגשג. עם החזק עושים בריתות, עם החזק ורק עם החזק עושים שלום, גם אם זה לוקח זמן".

"אחת הסיבות שזה קרה, ולא דחקנו את עצמנו לפינות מאוד מסוכנות, היא בניגוד למומחים בעיני עצמם, אני מאמין שהמפתח להבטחת העתיד, הביטחון והשגשוג שלנו הוא דבר אחד – העוצמה שלנו. העוצמה היא התקווה, והתקווה נובעת מהעוצמה".

הצטרפו למשדר המיוחד מערוץ 2.

מוקדם יותר התייחס יו"ר יש עתיד יאיר לפיד לפתיחת מושב הכנסת. "זה אמור להיות יום חג לדמוקרטיה, אז למה אף אחד לא מרגיש ככה, למה אזרחי ישראל מרגישים מועקה?", תהה לפיד בישיבת סיעת יש עתיד. "כי הם רואים פוליטיקאים שעסוקים רק בעצמם ובניסיונות אין-סופיים להידחף לתקשורת רק כדי לספר שם כמה הם שונאים את התקשורת".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.