שידור חי – מושב החורף של הכנסת נפתח – נתניהו: "לא להרפות מהנושא האיראני"

מושב הכנסת נפתח אחר הצהרים בכנסת חברי הכנסת חוזרים איש איש למשכן הכנסת.

  נשיא המדינה פתח  את המושב כאשר פנה לחברי הכנסת ואמר "עם הפערים החברתיים ועם הגירעונות שהצטברו, עלינו להטות אוזן קשבת לדאגות העם, לקשיים שנתקל בהם הדור הצעיר. עלינו להתייחס בכובד ראש לתחושת הניכור ולמצוקה הנשמעת מקרב ערביי ישראל ולפעול למענם".

פרס אמר עוד,  "לא מכבר הוגשו לי ממצאי מחקר של המכון לדמוקרטיה המצביעים על עלייה מדאיגה בשיעור הישראלים הרואים בישראל כמדינה יהודית כקודמת למדינה דמוקרטית. בעיני זוהי חלוקה מסוכנת ומשוללת בסיס היסטורי. מדינה יהודית ומדינה דמוקרטית חד הן. לא ניתן להפריד ביניהן. הפרדה כזו עלולה להביא לפילוגו של העם היהודי".

הנשיא בירך על חידוש המו"מ בין ישראל לפלסטינים, והוסיף: "הסכמי השלום הם לא רק אינטרס מדיני, ביטחוני וכלכלי כאחד, אלא גם צו מוסרי עליון הטבוע במורשותינו. אינני מציע ליטול סיכונים בעלמא, אך גם אין להחמיץ הזדמנות ולהזריק בעורקינו סקפטיות או ציניות".

פרס אמר כי לטילים האיראנים "אין שום שימוש אזרחי הם רק נושאים איום גרעיני. המשך נחוש של הסנקציות הכלכליות מגובות באופציות אחרות הוא כורח שאין להרפותו עד אשר יניב מעשים ולא רק דיבורים". פרס ציין כי : "העמדה הברורה שהציג הנשיא אובמה כלפי איראן היא חד-משמעית ובלתי מתפשרת, ועלינו להתייחס אליה ככזו. ברצוני להודות מעל במה זו לנשיא אובמה ולנשיא פוטין על שיתוף הפעולה ביניהם לנקוט באמצעים הדרושים כדי לסלק את הנשק הכימי שבידי סוריה.

ראש הממשלה בנימין נתניהו הזכיר בפתח נאומו את הרב עובדיה יוסף שעד לרגע האחרון היה שותף לשיח הפוליטי. לאחר מכן עבר לדבר על הנושא האירני.  "כלכלת איראן קרובה לנקודת שבר. חרף הלחץ המשטר שטהרן לא זנח את יעדו לפתח נשק גרעיני. איראן יכולה להעשיר במהירות אורניום מ-3.5% ל-90%. היא מוכנה לתת מעט ולקבל הרבה. זו תהיה טעות היסטורית להרפות מהלחץ עכשיו. ישראל לא תאפשר לאיראן להשיג נשק גרעיני".

בהכנת הכתבה השתתף דוד רובין

צפו בשידור חי מערוץ 2- באדיבות רשת

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.