מותח את החבל: דרעי ננזף על ידי נתניהו

נתניהו כעס על דרעי על שהודיע היום שוב כי ימתין עד המינוי של הממונה החדש על ההגבלים העסקיים לפני אישור מתווה הגז. מה שמעכב את האישור בעוד חודש לפחות. בשעתו טען נתניהו כי עיכוב המתווה מהווה נזק של כמליארד וחצי שקלים מרווחי הגז העתידיים לקופת האוצר כל חודש

בעקבות החלטת שר הכלכלה אריה דרעי להמתין עם אישור מתווה הגז עד לאחר מינוי הממונה החדש על ההגבלים העסקיים, מה שעלול לעכב בעוד חודש את הדיון על המתווה במליאת הכנסת , ולאחר שזו כבר אושרה בממשלה מדווח הכתב הפוליטי של ערוץ 2 עמית סגל כי בין ראש הממשלה והשר התקיימה שיחה קשה כאשר נתניהו הביע בפני דרעי את זעמו על ההחלטה.

כזכור זאת לא הפעם הראשונה שדרעי מכעיס כך את ראש הממשלה ומסכן את הקואליציה, רק בנושא מתווה הגז עצמו הוביל דרעי כמה משברים, הראשונה והגדולה מכולן עד כה היתה כאשר בלחץ התקשורת הודיע דרעי בישיבת הממשלה שלא יחתום על התקנה ובכך לעקוף את הממונה על ההגבלים העסקיים וזאת מבלי לתאם את ההודעה מראש עם נתניהו.

ראש הממשלה היה פגוע מאוד וקבל על כך שדרעי לא תיאם איתו את ההודעה מראש. וטען בנוסף שעיכוב המתווה מהווה נזק של כמיליארד וחצי שקל למדינה מרווחי הגז העתידיים. בנוסף על הכעס של נתניהו על כך שלא חסך את הדיון בכנסת ובממשלה, מאחר ובסמכותו של שר הכלכלה לאשר מבלי להזדקק לאישור הממשלה והכנסת ובכך בעצם העמיד שוב קואליציה צרה ממילא במבחן משילות נוסף שלא היה חסר לה.

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

  1. דרעי יוביל את כל הישגי החרדים לאבדון, עם השחצנות שלו.

    חבל חבל שאלי ישי לא המשיך להיות יור שס

    אלי ישי - אנחנו אחריך באש ובמיים!! |
    הגב