מותר לטוס לחו"ל? המדריך המלא לבן הישיבה

לקראת בין הזמנים המחלקה המשפטית של איגוד בני התורה הספרדים מפרסמים את ה " מדריך לבני הישיבות"

על בן הישיבה לנהוג באחריות, כיאה לבן תורה גם בימי בין הזמנים, התנהגות בלתי ראויה, או תמונה בלתי הולמת שמתפרסמת, עלולה לגרום לסיבוך מיותר.

תלוש של עובד, גם אם הוא לצורך ביטוח לאומי, יכול לגרום לאיבוד מעמד בן ישיבה.

כל אדם שמנסה לפתוח איתך בשיחה על הצבא, גם אם הוא נראה 'צדיק'\'ירא שמים'\'אדם מאוד טוב', היזהר ממנו! אל תשוחח עמו כלל ובוודאי שלא תחשוף בפניו שום פרט\מידע מכל וכל, לא על עצמך, ולא על חבריך, וקל וחומר שלא לחתום לא על שום מסמך, ארשת פנים 'תמימה' מסוכנת במיוחד!
הנחיות ליוצאים לחו"ל
כמובן לאחר בירור הלכתי והתייעצות עם ראש הישיבה
לפני יציאה לחו"ל חובה לוודא שהנסיעה לא תביא עמה סיבוך מיותר עם רשויות הצבא, סיבוך יכול להתרחש גם בגין איחור\שינוי תכניות, של יום אחד בלבד!

על פי החוק בן ישיבה נמצא במעמד דחיית שירות, יכול ליסוע לחו"ל בימי בין הזמנים, ובשבעה ימים נוספים בשנה, במקרה של חריגה מעבר לימי בין הזמנים ניתן להשתמש בסעיף השבעה ימים, אך ורק בתנאי שהבחור עדיין לא ניצל בשנה זו את מכסה זו.

לתשומת לב! חישוב הימים לעניין יציאה לחו"ל הוא מדוקדק ביותר, ומחושב לפי השעה 12 בלילה, לשם המחשה: בחור שיצא מהארץ בשעה 23:59 וחזר כעבור שתי דקות בשעה 0:01 נחשב הדבר כשהות של יומיים בחו"ל!
הסתבכת? אל תתייאש!
לאחרונה הצליח האיגוד בס"ד, למצוא פיתרון משפטי לבחורים שהסתבכו בעבר, וחרגו בנסיעה לחו"ל ביום אחד מעבר למותר, או לבחורים שנסעו לחו"ל בסביבות ר"ה תשע"ח (בלבד!), יש לפנות למשרדי האיגוד.

גם במקרים מסובכים, שנראה שאפסה תקווה, יש לפנות למשרדי האיגוד, פעילי האיגוד מנסיונם העשיר הצליחו בס"ד להביא לפיתרון גם למקרים מסובכים, ככל שהפניה מתבצעת מוקדם יותר, הפיתרון יותר יעיל ומהיר.

בעת מעצר כל שניה קריטית, דבר ראשון יש לפנות מיידית למוקד עצורים (24 שעות ביממה) 055-6799010.
את כל הטלפונים לבני משפחה, חברים וכד' תעשה אח"כ.

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.