מותר לכתוב 'סליחה' בווטסאפ?

בזרם הדתי מנסים להתיר את בקשת הסליחה גם ברשת החברתית.הווטסאפ והפייסבוק

   אחד המנהגים הידועים בחודש אלול ועשרת ימי תשובה  הוא בקשת הסליחות, עתה מנסים בזרם הדתי להתיר את בקשת הסליחה גם ברשת החברתית. כך מפרסם היום יהודה שלזינגר בישראל היום. 

   הרב שלמה לוי, ראש ישיבת ההסדר בראשון לציון וחבר לשכת הרבנות בעיר, הסביר כי "בעבר, לצורך בקשת סליחה ומחילה מבקש המחילה צריך היה להיפגש פנים מול פנים עם האדם שבו פגע. בימינו אפשר לקיים מפגש באמצעות הטכנולוגיה – גם מבלי לקיים אותו פנים אל פנים.

"לדבריו, העיקרון החשוב הוא ששני הצדדים, מבקש המחילה והאדם שנפגע, צריכים להיות מיודעים שהם במפגש וירטואלי. המסלולים הטכנולוגיים, המאפשרים מעבר של קול, אמירה ותמונה, עם היכולת לתת משוב ולומר "אני סולח," מדמים את המפגש הווירטואלי למפגש ממשי. "אין ספק שפנים אל פנים זו צורה עדיפה לבקשת סליחה ומחילה," הבהיר הרב לוי, "אבל אם טרדות יומיום, אילוצים אחרים ומרחק רב מונעים מאדם לקיים מפגש פנים אל פנים – אין ספק שחלופה זו טובה."  

עוד הדגיש הרב לוי כי טכנולוגיות הווטסאפ והפייסבוק עדיפות על שליחת דואר אלקטרוני בשל הרגלי הצריכה של הציבור, אשר נוטה להתחבר לטכנולוגיות אלה בשכיחות גבוהה יותר מאשר לדואר האלקטרוני.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.