המאמר ההזוי של 'הארץ'

מבקר הטלוויזיה של 'הארץ' רוגל אלפר כתב מאמר הזוי וחסר תקדים כנגד הנצחתו של יוני נתניהו שנפל בקרב באנטבה. {"מותר ללעוג ליוני נתניהו" }

לאחר שאסף הראל התנצל בשידור על המערכון הפוגעני כנגד יוני נתניהו, "כי יוני מת", מפרסם מבקר הטלוויזיה של 'הארץ' רוגל אלפר, מאמר הזוי חסר תקדים כנגד הנצחתו של יוני נתניהו שנפל בקרב באנטבה בעת מבצע החילוץ שנקרא על שמו.

אלפר מצא את הסיבה לניצחונות החוזרים ונשנים של נתניהו בבחירות ומסביר במאמר כי "הזיכרון של יוני נתניהו הוא מכשיר פוליטי, תעמולתי ואידיאולוגי רב־עוצמה, ושייך לכלל הציבור".

לטענת אלפר המותג "יוני", היה חלל צה"ל המפורסם ביותר עוד בטרם נבחר אחיו לראשות הממשלה. ודימויו של ביבי נבנה רבות מזיקתו ליוני. משאבים רבים הושקעו בחינוך הציבור להעריץ את יוני נתניהו. המרוויח הבלעדי מכך הוא ביבי שלטענת אלפר "גוזר את הקופון".

סביב יוני מתנהל פולחן אישיות צורמני ולחן אישיות לאחיו הקדוש והמת של ראש ממשלה תאב שררה, שאין גבול למספר הקדנציות שמותר לו לכהן,

הטקס שהאוגנדים אירגנו לראש הממשלה – לא יאה, לא מושקע ולא מכובד. בושה.

‎Posted by ‎לילה טוב עם אסף הראל‎ on‎ יום שלישי 5 יולי 2016

אלפר שב ומדגיש כי "מותר ללעוג" ליוני נתניהו. הוא מסביר ומטעים "כי נמאס לחיות בצל מפעל ההנצחה התוקפני והבלתי פוסק שלו".

לאלפר נמאס "לחיות בצל זכרו, ומתוך תחושה שהאומה חייבת לו את קיומה".

אלפר משבח את המערכון הפוגעני של אסף הראל וכותב כי הקריאות העולצות "יוני מת" אומרות שמותו איננו קדוש וכי לפעמים אין דרך אחרת להשתחרר מעול הקדושה הכפויה.

אלפר וחבריו לשמאל ששנאתם לנתניהו מעבירה אותם על דעתם  מסיים את המאמר כי "ללעוג ליוני נתניהו זה כמו לנפץ פסל גדול שהוצב בכיכר העיר, של דמות שמסמלת את השלטון המבצע מהפכה פאשיסטית. "צופים נפגעו? שייפגעו".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.