ישראל החזירה את גופת המחבל לפלסטינים

מזגזגים: בניגוד להחלטה לעכב את השבת גופות המחבלים, ישראל החזירה את גופתו של המחבל שפצע אנושות לוחם מג"ב אמש {פיגוע הדריסה ליד חברון}

זיגזג: למרות ההחלטה לעכב את השבת הגופות של מחבלים תושבי חברון לפלסטינים ולהתנות זאת בקיום הלוויות שאינן המוניות, ישראל החזירה את גופתו של איברהים סכאפי, המחבל שביצע את פיגוע הדריסה אחר הצהריים ליד חלחול, פיגוע שבו נפצע לוחם מג"ב באורח אנוש.

הגופה הושבה לפנות בוקר והלווית המחבל צפוי להתקיים בצהרים – זאת בניגוד לדרישת ישראל לקיים הלוויות רק באישון לילה – כדי למנוע השתתפות המונית בהן.

ובינתיים, הנציג הפלסטיני באו"ם טוען כי גופות אחרות שהועברו "הוחזרו עם איברים חסרים, לאחר שהכוח הכובש קצר איברים מקורבנות פלסטינים".

ההחלטה על אי-החזרת גופות המחבלים התקבלה בתחילת גל הטרור הנוכחי, אולם – כאמור – מסיבה שאינה ברורה החליטו בישראל להשיב את גופתו של המחבל שביצע את פיגוע הדריסה אתמול.

יצוין כי בבית החולים הדסה עין כרם עדיין נלחמים על חייו של הלוחם שנפצע אנושות בפיגוע אמש.

אמש התייחס שר הביטחון לנושא החזרת הגופות וטען כי "החזקת הגופות כשלעצמה איננה מרתיעה מחבלים פוטנציאלים, בניגוד להריסת בתים או שלילת תושבות – שיש לנו הוכחות לכך שהם צעדים מרתיעים. החלטנו לקבל החלטה לכל מקרה ומקרה והשיקול המרכזי הוא אם תהיה הלוויה המונית. לכן ההחלטה שהתקבלה היא שיוחזרו גופות בתנאי שתהיה הלוויה שקטה וצנועה, וזה מה שהיה עד ההלוויה בחברון שהיו בה הסתה ושלהוב יצרים".

בנאום במליאת הכנסת הוסיף יעלון: "המדיניות היא עקבית ושקולה, בהתאם לשיקולים שהם גם מוסריים וגם ביטחוניים…לגבי השאלה למה אנחנו מחזירים גופות בשעה שיש גופות של חיילים בידי החמאס, אז אין שום גורם מקצועי שיכול לקשור בעניין גופות המחבלים מאזור ירושלים, לבין גופות החיילים שמוחזקות בידי החמאס בעזה".

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

  1. ברוך השם, הרי כתוב לא תנקום! איזה בשורה טובה,
    באיזה שעה נילך כולנו ללויה של הרוצח?
    ממש חכמה לעזור למאראל של המחבלים כאילו זה מלחמת מצוה.

    משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
    הגב