מזגן מיני מרכזי או מזגן מפוצל ?

כל אחד מאיתנו היה רוצה לשהות במזגן כל חייו, הלוואי והימים הנוחים של ראשית הסתיו או האביב היו שורים עלינו כל הזמן, אך לא כך הדבר. כיוון שעלויות הפעלת המזגן הינן יקרות, יש צורך להבין מהם הגורמים שיוזילו אותם, השאלה האמיתית היא מזגן מפוצל או מזגן מיני מרכזי במה נבחר?

הקיץ קרב ובא ויחד איתו מגיעים התענוגות הקטנים:

אבטיח, ים, ארטיק שוקו בננה, בירה קרה בצהרי יום וכמובן המזגן.
המשותף לכולם הוא העזרה בצינון גופנו ובהתמודדות עם הקיץ השרבי הפוקד מדי שנה את ארצנו.
מי לא מצא את עצמו מחפש מקלט מהשמש היוקדת, הולך לשתות שייק פירות או לימונענע קרה בבית הקפה השכונתי והממוזג?

הפתרון האמיתי הוא שימוש במזגן מפוצל בביתך!

 

טופ מזגנים - מזגן מיני מרכזי
בחר במזגן מיני מרכזי

מגוון מערכות מיזוג האוויר נמצאות בכל פינה בחיינו: במשרד, בבית הספר ולמי מאיתנו אין מזגן באוטו?
כשבחוץ חם מחפשים את המזגן. למעשה, את רוב ימי הקיץ אנו מבלים תחת המזגן בצורותיו השונות: בין אם צמוד למזגן הביתי ובין אם תחת מערכות בקרת אקלים משוכללות המוקמות במקום העבודה שלנו או במבנים בסביבתנו הקרובה והרחוקה.
למעשה, מזגן מפוצל הפך לחלק מרכזי בחיינו וקשה לדמיין כיצד היינו מסתדרים בלעדיו. המזגנים הראשונים נועדו בעיקר למוסדות רפואיים וממשלתיים. ג'ון גורי, הראשון שניסה ליישם את רעיון המזגן, היה רופא ממדינת מפלורידה שבארה"ב אשר רצה לקרר את חדרי בית החולים, אך המצאתו נתקלה בקשיים טכניים ולבסוף כשלה.
במרוצת השנים המשיכו מהנדסים וממציאים אחרים לפתח את התחום של מזגנים מפוצלים ובסוף שנות הארבעים – תחילת שנות החמישים של המאה העשרים, פרצו לשוק המזגנים הביתיים הראשונים.
בימינו, יש מגוון רחב של סוגי מזגנים כמו מזגנים בגדלים שונים, בצבעים שונים, בעלי  תכונות ייחודיות, המחכים על מדפי החנויות לרכישתם על ידי צרכנים.

האם מזגן  מיני מרכזי הוא הפתרון האולטימטיבי?

כאשר מחירי הנפט מרקיעי שחקים ועצים להסקה אינם עוד מצרך זול, אין ספק כי מזגן מיני מרכזי הוא הדרך הבטוחה והזולה לקירור וחימום הבית.
יחד עם זאת, בתקופה שבה איכות הסביבה היא בראש סדר העדיפות העולמי, רצוי שנדע כי אמנם במזגנים המודרניים צומצם משמעותית השימוש בגזים רעילים ומקרי הדליפות כמעט ונעלמו, אך עדיין יש להשתמש במזגן בתבונה ולחסוך בצריכת החשמל של המזגן. הטמפרטורה האידיאלית להפעלת המזגנים בימנו היא 24-25 מעלות צלסיוס בהתאם לסוג המזגן. מחד, שינוי של מעלה יגביר את צריכת החשמל של המזגן בחמישה אחוזים לערך ומאידך הצללה של החדר וסגירת החלונות יחסכו לנו כסף ויעזרו לנו להתמודד עם הקיץ הבא שצפוי להיות חם יותר מקודמו.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.