מזדקן? יאיר לפיד מתחיל להמציא עובדות

במאמר מנה לפיד מס' המצאות שיוצרו בישראל, כגון תוכנת 'אופיס' או 'גוגל' שמרכיבים חשובים בהן יוצרו או הורכבו בישראל, אלא שבדבריו של לפיד נפלה טעות, קוצבי הלב כלל לא הומצאו בישראל,

בעקבות הכרזת מועצת העיר רייקוויק שבאיסלנד להחרים את כל המוצרים המיוצרים בישראל ללא הבדל היכן בישראל הם מיוצרים, כתב יו"ר 'יש עתיד' חה"כ יאיר לפיד מאמר שפורסם באחד מן העיתונים האיסלנדים וכן באחד אתרי האינטרנט הגדולים באיסלנד מאמר בו הוא מסביר מדוע אין זה נבון להכריז חרם על מוצרים שיוצרו בישראל.

במאמר מנה לפיד מס' המצאות שיוצרו בישראל, כגון תוכנת 'אופיס' או 'גוגל' שמרכיבים חשובים בהן יוצרו או הורכבו בישראל, בין היתר כתב לפיד כי: "גם קוצבי לב הם המצאה ישראלית", אלא שבדבריו אלו של לפיד נפלה טעות, קוצבי הלב כלל לא הומצאו בישראל, קוצב הלב הראשון הושתל בשוודיה והפיתוח המרכזי שלהם מיוחס לדוקטור פול זול מבוסטון, שהיה אמנם יהודי, אך לא היה ישראלי.

אנשי תקשורת רבים אמרו כי אם לפיד מעוניין שדבריו נגד החרם על ישראל יפלו על אוזניים קשובות הרי שעליו לדייק בעובדות ולא להמציא דברים. עיתונאי בכיר אף אמר כי: "יש מספיק המצאות ישראליות חשובות, לא כל דבר חייבים לייחס לישראל, לפיד שגה בכך שלא עשה חיפוש פשוט ב'גוגל' לפני שכתב את דבריו, יכול להיות שהמאמר הזה רק יעשה יותר נזק אם האיסלנדים ידעו שיש שם אי דיוקים".

את תגובתו של לפיד לא ניתן היה להשיג, לכשתתקבל נפרסמה.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.